Сьогодні: середа, 29 березня 2017

Луганська обласна державна адміністрація

Троїцька РДАРайон

Історія Троїцького району

На території, яку займає сьогодні Троїцький район, в далекому минулому жили кимирійці. Їх витіснили скіфи, на зміну яким прийшли сармати. Тут бували готи, залишили свій слід анти, хазяювали гуни, авари.

У VIII – IX столітті тут осідають землеробно-худобоводні племена салтовської культури.

У X столітті дружина князя Святослава розгромили Хазарський каганат. Після цього велика частина території в басейні річки Сіверський Донець увійшла до складу Давньоросійської держави. Наприкінці XI – на початку XII століть половецька загроза змусила російських князів об'єднатися. Спільні воєнні підступи змогли витиснути половців за Дон і Волгу.

У період татарського ярма на території Троїцького району майже 300 років осідали монголо-татари.

Після падіння Золотої Орди степ, який простягався від Криму до Орла, від Путивля до Дону, називався Диким полем.

Коли у ХVI столітті українські землі потрапили до влади польської шляхти, селяни Придніпров’я родинами і цілими селищами тікали на схід і там осідали. Переселенці засновували слободи.

Так виникла назва краю – Слобідська Україна, до якого входили частково і територія Троїцького району.

Слобідська Україна і, зокрема, наші міста були пов’язані з великими селянськими повстаннями та антиурядовими виступами.

За указом Петра Великого у 1708 році Російська держава була поділена на 8 губерній. Територія району відносилась до Азовської губернії Бахмутської провінції (Бахмут нині Артемівськ Донецької області).

У 1782 році були введені, як адміністративна одиниця, повіти. На той час територія району (слобода) відносилась до Воронізької губернії Валуйського повіту.

У 1820 році з дозволу єпископа Воронізького і Черкаського Єпіфанія слобожанці побудували кам’яну церков.

У 1893 році в слободі Троїцькій нараховувалось 395 грамотних чоловіків і 10 жінок.

У 1912 році в слободі Троїцькій відкрита земська лікарня і приватна аптека.

У 1917 році в слободі Троїцькій і в Цигановці було встановлено радянську владу.

У лютому 1918 року на Україну вторглися німецькі війська.

У листопаді 1918 року слобода Троїцька була звільнена від окупантів.

9 травня 1926 року Троїцька волость Валуйського повіту Воронізької губернії РСФРР, заселена переважно українцями, увійшла до складу Куп’янського округу Української РСР.

У 1927 році 15 селянських господарств об’єдналися в спілку за сумісною обробкою земель (СОЗ) „Бідняцька сила”.

Маслоробний завод в селищі Троїцьке почав свою роботу в 1928 році.

Наприкінці 1929 року почались масові вступи селян до колгоспів.

Троїцька машинно-тракторна станція була створена в листопаді 1930 році.

22 серпня 1931 року вийшов перший номер Троїцької районної газети, яка називалась „Социалистическое наступление”.

У 1940 році було відкрито станцію Лантратівка для вантажної і пасажирської роботи.

Мирну працю трудящих порушив напад на Радянський Союз військ гітлерівської Німеччини. 22 червня 1941 року почалася Велика Вітчизняна війна. В Троїцькому і Покровському райкомах партії розкрито спеціальні пакети, котрі зберігалися у сейфах перших секретарів: там були інструкції на випадок початку війни.

8 липня 1942 року Троїцький і Покровський райони були окуповані німецько-фашистськими військами.

Коли німецько-фашистські війська підходили до села, комсомолець-інженер С.І.Барабаш займався демонтажем маслоробного заводу. Вивезти обладнання не вдалося – в Троїцьке увірвались гітлерівські загарбники. Робочі заводу заховали важливі частини обладнання. Коли окупанти вирішили запустити завод, вони викликали С.І. Барабаша. Але ніякі загрози не змусили комсомольця узятися за відновлення підприємства. Гестаповці вчинили над патріотом жорстокі катування, а 16 січня 1943 року розстріляли.

18 січня 1943 року Троїцьке і Циганівку звільнили частини Радянської Армії.

У вересні 1948 році було прийнято рішення про проведення першої районної спартакіади сільської молоді в Покровському районі.

На початку 1950 року Покровському і Троїцькому районах було 51 колгоспів.

11 травня 1954 року і в Троїцькому, і в Покровському районах пройшли ювілейні урочисті сесії районних Рад депутатів трудящих, присвячених 300-річчю возз’єднання України з Росією.

Після об'єднання у 1958 році Троїцького і Покровського районів в один - Троїцький, село Троїцьке стає Центром укріпленого району.

У 1961 році відбулося злиття сел Троїцьке і Циганівка в один населений пункт, який отримав статус селища міського типу.

У 1963 році в райцентрі було відкрито дитячу музичну школу, в 1966 році почалося будівництво будівлі районної лікарні на 120 койок з пологовим, терапевтичним, хірургічним відділеннями, операційною, у 1967 райцентр був пов’язаний повітряним транспортом з Луганськом. В Троїцькому збудований аеропорт. В цьому ж році в селищі було відкрито, напередодні першотравневих свят, кінотеатр „Ювілейний” на 300 місць.

В 1971 році були зроблені в районі перші кроки для забезпечення троїчан помірним прийомом телебачення. Виккомітет райради прийняв рішення про виділення землі для будування в райцентрі телетранслятора.

9 травня 1980 року було відкрито меморіал загиблим воїнам у роки ВВв.

У ювілейний 1982 рік на честь 60-річчя СРСР та в знак непорушної братської дружби Троїцького та Вейделевського районів вулиці Південній селища Троїцьке присвоєно ім’я „Вейделевська”.

В жовтні 1985 року було урочисто відкрито стадіон „Урожай”, а в листопаді 1987 року – парк культури та відпочинку.

13 вересня 1987 року вперше в райцентрі проведено День селища, який надалі став традиційним.

25 травня 1991 року в районі створений центр зайнятості населення. В 1992 році в районі був лише один безробітний.

17 грудня 1993 року Троїцька середня школа №1 відзначила 150-річний ювілей.

||
Троїцька районна державна адміністрація
92100, Луганська область, смт. Троїцьке, пр. Перемоги, 60
Тел. (код 06456): 2-12-41. Факс: 2-15-51, 2-12-85
Веб-сайт: http://tr.loga.gov.ua
E-mail: trda@tr.lg.ukrtel.net
У разі використання матеріалів сайту посилання на old.tr.loga.gov.ua є обов'язковим.
Відповідальний за розміщення інформації: Троїцька РДА