Сьогодні: понеділок, 21 серпня 2017  
ПошукПошук:

ОпитуванняОпитування

Посилання
Офіційне Інтернет-представництво Президента України
Веб-портал органiв виконавчої влади України
Луганська обласна державна адміністрація

Троїцька РДАДіяльність РДАСоціальна сфера
Захист прав дітей

Проведено профілактичний рейд “Сім'я і діти”

         31 липня 2017 року спеціалістами служби у справах дітей Троїцької райдержадміністрації спільно з інспектором ЮПСП Троїцького ВП ГУНП у Луганській області, працівниками Троїцького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, головою Покровської сільської ради та директором Покровської ЗОШ І-ІІІ ступенів здійснено відвідування сімей з дітьми, які перебувають в складних життєвих обставинах, та дітей, які перебувають під опікою на території Покровської сільської ради.

         Під час відвідування сімей з батьками та опікунами проводилися бесіди щодо запобігання нещасних випадків з дітьми; про недопустимість жорстокого поводження з дітьми; щодо неналежного виконання батьками батьківських обов’язків, а дітьми щодо негативного впливу комп'ютерних ігор “Синій кит”, “Рудий лис”, тощо. 

Проведено профілактичний рейд „Сім'я і діти” по місцям літнього відпочинку дітей

 

         20 липня 2017 року службою у справах дітей Троїцької райдержадміністрації, спільно з фахівцями Троїцького РЦ СССДМ, головним інспектором ЮПСП ВП ГУНП у Луганській області, а також головним фахівцем Троїцького МРВ ГУ ДСНС України у Луганській області, з метою   запобігання випадків загрози життю та здоров’ю дітей, було проведено рейд „Сім'я і діти” по місцям літнього відпочинку неповнолітніх, а саме, водоймах, які відпочивають без нагляду дорослих.

         З початком купального сезону люди масово вирушають відпочивати на водойми, часто нехтуючи елементарними правилами безпеки, що стає причиною трагічних наслідків. Непоодинокими трапляються нещасні випадки на воді за участю малолітніх та неповнолітніх дітей, які перебувають без нагляду батьків.

         Під час заходу було проведено роз’яснювальну роботу щодо попередження нещасних випадків на водоймах та дотримання основних норм безпечної поведінки серед молоді. Працівниками служби у справах дітей Троїцької райдержадміністрації всім присутнім у зонах відпочинку було вручено пам’ятки з нагадуванням правил поводження на воді, а батьками малолітніх та неповнолітніх проведені бесіди щодо недопущення відвідування водних об'єктів дітьми без участі дорослих.

         

 

 

 

Проведено профілактичний рейд “Сім'я і діти”

 

         10 липня 2017 року в спеціалістами служби у справах дітей Троїцької райдержадміністрації спільно з інспектором ЮПСП Троїцького ВП ГУНП у Луганській області, а також працівниками Троїцького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провели рейд «Діти вулиці», «Сім'я і діти» під час яких обстежено 3 сім’ї, в яких виховуються діти, які стоять у службі на обліку дітей, які опинились у складних життєвих обставинах.

         З метою здійснення контролю за умовами утримання, навчання, виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, складені відповідні акти проведення рейду.

         З батьками проведено профілактичні бесіди щодо створення належних умов проживання дітей, недопущення вчинення насильства в сім'ї та необхідності належного виконання батьківських обов’язків. Їх попереджено про особисту відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків відносно дітей або ухилення від їх виконання.

         Також спеціалістами надано ряд консультацій з питань виховання дітей та створення належних умов для їх повноцінного розвитку, цільового використання коштів, оформлення документів для отримання державної соціальної допомоги одиноким матерям та сім'ям з дітьми.

 

 

 

У районі проведено акцію «Ми не продаємо неповнолітнім алкогольні напої та тютюнові вироби»

08 липня 2017 року спеціалістами служби у справах дітей Троїцької райдержадміністрації спільно з інспектором ЮПСП Троїцького ВП ГУНП у Луганській області, а також працівниками Троїцького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено інформаційно - роз’яснювальну роботу серед працівників закладів торгівлі смт Троїцьке щодо попередження випадків реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім.

         У ході заходу відпрацьовано 7 торгівельних точок, проведено роз’яснювальну роботу з працівниками магазинів про відповідальність, яку тягне за собою продаж алкогольних та тютюнових виробів неповнолітнім, а також про вплив алкоголю на організм молодої людини та його наслідки. Під час роботи було розповсюджено спеціальні наліпки: «Ми не продаємо неповнолітнім алкогольні напої та тютюнові вироби».

         Проведення інформаційно - роз’яснювальної роботи серед населення підвищує обізнаність та розуміння важливості здорового способу життя, попереджує алкогольну та нікотинову залежності.

 

 

 

Відбувся профілактичний рейд Діти вулиці, Дискотека

         07 липня 2017 року начальник служби у справах дітей райдержадміністрації, головний спеціаліст служби у справах дітей райдержадміністрації, спільно з інспектором ЮПСП Троїцького ВП ГУНП у Луганській області, а також спеціалісти Троїцького РЦСССДМ провели спільний профілактичний рейд-перевірку „Діти вулиці”, „Дискотека”.

         У ході проведеного рейду було здійснено відвідування кафе – барів „Мрія” та „Берізка”. Під час проведення рейду, неповнолітніх, які перебували на вулиці в нічний час без супроводу дорослих не виявлено.

         З працівниками кафе проведено профілактичну бесіду щодо неприпустимості продажу спиртних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім та неприпустимості перебування неповнолітніх осіб після 22.00  години.

 

 

 

Виховання дітей — найвища нагорода

Українці завжди шанували сім’ю, найбільш цінними є родинні зв’язки.   Саме сім’я є найбільшим багатством, тією основою, платформою, на якій будується все.

06 липня 2017 року з нагоди Міжнародного Дня родини спеціалістами служби у справах дітей Троїцької райдержадміністрації було організовано відвідування дитячого будинку сімейного Костроміних.

         У заході взяв участь перший заступник голови Троїцької районної державної адміністрації Олег Сліпець, начальник служби у справах дітей Наталія Мороз та начальник відділу соціальної роботи Троїцького РЦСССДМ Тетяна Юрченко.

Згідно розпорядження голови Троїцької райдержадміністрації від 14.11.2014 № 269 «Про створення дитячого будинку сімейного типу на базі прийомної сім’ї Костроміних та влаштування на виховання та спільне проживання дітей, позбавлених батьківського піклування» на території Троїцького району було cтворено дитячий будинок сімейного типу Костроміних.       У січні 2015 року дитячий будинок сімейного типу Костроміних було поповнено ще однією дитиною.

Сім'я виховує 6 дітей, позбавлених батьківського піклування та 2 власних.

         Зі словами щирої вдячності за взяту на себе відповідальність виховувати дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до батьків-вихователів звернувся Олег Володимирович. Він висловив вдячність за їх нелегку працю, привітав із наступаючим святом, побажав міцного здоров’я, добра, достатку, родинної злагоди та благополуччя.

         Світлана Володимирівна із трепетом та любов’ю описувала своїх діток, їх характери, ділилась їхніми здобутками та захопленнями.

            Під час зустрічі також було обговорено проблемні питання, які виникають у ході функціонування дитячого будинку сімейного типу. Зокрема, це питання оздоровлення, виховання, навчання, вікові особливості дітей, житлові питання. Запропоновано шляхи їх вирішення.

         На завершення діти отримали подарунки. В свою чергу батьки подякували керівництву району, службам за увагу, підтримку та розуміння.

У районі проведено семінар-нараду з питань соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

         21 квітня 2017 року у кабінеті першого заступника голови райдержадміністрації працівники служби у справах дітей провели семінар — нараду з селищним та сільськими головами з питань забезпечення соціальним та впорядкованим житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа та пропозицій щодо розроблення районної Програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа, за участю директора РЦСССДМ Світлани Охрицької.

         Під час виступу, Наталія Мороз, начальник служби у справах дітей райдержадміністрації зазначила, що станом на 20.04.2017 року в районі  на  первинному обліку знаходиться 37 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 15 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, не мають житла. З них 3-є перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов при виконавчих комітетах органів місцевого самоврядування, які є місцем їх походження. Відповідно до ст. 3 Закону України «Про житловий фонд соціального призначення» до житла житлового фонду соціального призначення серед інших належать квартири в багатоквартирних жилих будинках, садибні (одноквартирні) жилі будинки, які надаються громадянам у порядку черги на одержання соціального житла.

         Статтею 9 цього ж Закону до повноважень органів місцевого самоврядування віднесене створення за рахунок коштів місцевих бюджетів, інших джерел фінансування житлового фонду соціального призначення; здійснення управління житловим фондом соціального призначення, організація його належного обслуговування та ремонту, упорядкування та утримання прибудинкових територій; ведення обліку громадян, які мають право на отримання квартир, садибних (одноквартирних) жилих будинків із житлового фонду соціального призначення, приймання рішень про надання цим громадянам соціального житла на підставах і в порядку,  визначених законом.

         Забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа після закінчення ними навчальних закладів органами місцевого самоврядування дуже серйозна проблема, особливо в тих сільських радах, де нема на балансі свого житла.

         За результатами семінара-наради, головам сільських рад рекомендовано вжити заходів щодо захисту житлових та майнових прав дітей- сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа, реконструювати чи відремонтувати житло, до якого будуть повертатись діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування,  після завершення перебування у відповідних закладах для таких дітей, дитячому будинку сімейного типу, прийомній сім’ї або після завершення терміну піклування над такими дітьми.

 

 

 

 

У районі проводиться робота щодо захисту прав дітей

         13 квітня 2017 року Наталія Мороз, начальник служби у справах дітей райдержадміністрації, головний спеціаліст служби у справах дітей   райдержадміністрації, головний спеціаліст сектору опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей райдержадміністрації, спільно з інспектором ЮП Троїцького ВП ГУНП у Луганській області, провели спільний профілактичний рейд-перевірку до сімей, діти яких опинились у складних життєвих обставинах.

         У ході проведеного рейду було здійснено відвідування 3 сімей, діти яких перебувають на обліку у службі у справах дітей райдержадміністрації про, що складено акти обстеження житлово-побутових умов проживання. Із батьками проведена профілактична робота щодо створення належних умов для проживання та виховання дітей та попереджено батьків про відповідальність щодо ухилення від виконання своїх батьківських обов’язків.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

У школах району проведені лекції на правову тематику

         13 квітня 2017 року працівники служби у справах дітей Троїцької райдержадміністрації у Демино — Олександрівській та Лантратівській загальноосвітніх школах І-ІІІ ступенів для учнів 9-11 класів провели лекції щодо профілактики правопорушень серед неповнолітніх на тему «Молодіжна злочинність: характер, особливості, шляхи запобігання».

         У ході бесіди учні були проінформовані щодо невтішної статистики злочинів, що здійснюється неповнолітніми та про наслідки до яких вони можуть привести.

          Учні усвідомили, що найпоширенішими злочинами серед учнівської молоді є крадіжки, хуліганство. Бажання самоствердитися штовхає декотрих молодих людей до конфліктних ситуацій, скоєння зовні безпричинних, а іноді незрозумілих злочинних проявів: побити людей, з якими не порозумілися, випадкових.
         Особливого загострення набуває проблема учнівської бездоглядності та безпритульності. Вдаючись до бродяжництва й жебрацтва, учні юнацького віку нерідко скоюють крадіжки самі, або їх залучають до кримінальних груп дорослі.
         Знання неповнолітніми певних законів, норм поведінки, своїх обов'язків перед суспільством, усвідомлення ними шкоди, відповідальності й вироблення у них правової свідомості - зобов'язує добре поводитись, утримує від порушень правил поведінки. 

         Під час обговорення питання школярі активно включились в дискусію та отримали відповіді на запитання.

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Сімейні форми виховання

 

         За умови втрати дитиною батьківського піклування служба у справах дітей вживає вичерпних заходів щодо влаштування дитини в сім'ю громадян України. Одними з сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є прийомна сім`я та дитячий будинок сімейного типу.

         Прийомна сім'я - сім'я або окрема особа, яка не перебуває у  шлюбі,  що  добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного   до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 

         Дитячий будинок сімейного типу - окрема сім’я, яка створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менше 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

         Часто прийомну сім`ю плутають із сім`єю, в якій живуть усиновлені діти або діти, взяті під опіку. Насправді це зовсім інша форма сімейного устрою.   Наведемо основні особливості прийомних сімей:

 • дитина в прийомній сім`ї зберігає статус сироти і користується відповідними пільгами (на відміну від усиновленої дитини);
 • прийомні діти виховуються у прийомній сім'ї до досягнення18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічних, вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації – до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів;
 • прийомні батьки і батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу отримують щомісячні виплати на утримання прийомних дітей;
 • прийомні батьки і батьки-вихователі  в обов'язковому  порядку   мають пройти навчання, організоване обласними центрами соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді із залученням  спеціалістів з питань психології, педагогіки, медицини тощо, за програмою, затвердженою Мінсоцполітики;
 • прийомна сім`я за весь час свого існування супроводжується соціальними працівниками, які допомагають вирішувати психологічні та інші труднощі;
 • відсутня «таємниця усиновлення»; прийомні діти можуть вільно спілкуватися зі своїми біологічними батьками, якщо це не завдає шкоди;
 • у разі відновлення батьківських прав біологічних батьків діти можуть бути вилучені з прийомної сім`ї або дитячих будинків сімейного типу.

         Найбільш сприятливий прогноз хорошого функціонування прийомної сім`ї буває у випадках, коли батьки беруть дитину, тому що хочуть її любити, піклуватися про неї, дати їй сім`ю, підготувати її до дорослого життя. Якщо у Вас саме такі мотиви, то завдяки Вам може з`явитися прийомна сім`я, здатна замінити дитині втрачену біологічну сім`ю.       

         Іншою формою сімейного виховання є усиновлення. Усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім'ю особи на правах дочки чи сина, здійснене на підставі рішення суду.

         Відповідно до Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 жовтня 2008 року № 905, процедура усиновлення така:

 1. До служби у справах дітей із заявою та пакетом документів звертаються громадяни України.
 2. Служба у справах дітей протягом 10 робочих днів після надходження заяви та всіх документів розглядає питання про можливість заявників бути усиновлювачами та готує відповідний висновок і в разі надання позитивного висновку ставить заявників на облік кандидатів в усиновлювачі.
 3. Кандидатам в усиновлювачі надається інформація про дитину, яка може бути усиновленою.
 4. Після ознайомлення з інформацією про дітей, які можуть бути усиновлені, кандидатам в усиновлювачі, які виявили намір особисто познайомитись з дитиною, видається направлення до служби у справах дітей за місцем проживання (перебування) дитини для організації знайомства з нею.
 5. Після знайомства та встановлення контакту з дитиною кандидати в усиновлювачі звертаються до служби у справах дітей за місцем проживання (перебування) дитини із заявою про бажання усиновити дитину.
 6. Служба у справах дітей за місцем проживання (перебування) дитини з'ясовує, чи згодна дитина на усиновлення та готує проект висновку про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини.
 7. Для прийняття рішення про усиновлення кандидати в усиновлювачі звертаються із заявою про усиновлення дитини до суду за місцем проживання (перебування) дитини.

         Громадяни України, які бажають усиновити дитину, можуть за бажанням або за рекомендацією служби у справах дітей пройти курс підготовки з питань виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

         Якщо Ви можете подарувати дитині тепло материнських рук, лагідну посмішку та надійне татове плече, прийміть дитину у свою родину.

         Для постановки на облік кандидатів у прийомні батьки, батьків-вихователів, на облік кандидатів  в усиновлювачі звертайтеся до служби у справах дітей Троїцької райдержадміністрації за адресою: смт Троїцьке, проспект Перемоги, 60 або за тел. 2-14-39.

У школах району розпочато цикл лекцій на правову тематику

 

09 березня 2017 року начальник служби у справах дітей Наталія Мороз, головний спеціаліст сектору опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей Тетяна Костенко та інспектор ювенальної превенції Троїцького ВП ГУНП, майор поліції Олександр Гребенюк відвідали Привільську ЗОШ І-ІІІ ступенів та Вівчарівську ЗОШ І-ІІ ступенів, де для учнів провели бесіду та анкетування на правову тематику.

В ході проведення бесід були розглянуті наступні питання: основні положення Конвенції ООН про права дитини; причини та обставини скоєння неповнолітніми особами неправомірних діянь та кримінальних злочинів; відповідальність осіб, які не досягли повноліття, їх батьків, осіб, що їх замінюють згідно з чинним законодавством. Існування законів, які гарантують права дітей, родини (сім’ї), реалізація норм цих законів на практиці сприяють появі почуття безпеки, захищеності, стимулюють розвиток відчуття волі, відповідальності не тільки дорослих членів суспільства, але і маленьких громадян, сприяють у них вироблення активної позиції, формування мотивації і вмінь щодо реалізації прав і свобод людини. Тому уже в школі учні повинні оволодівати правовими знаннями.

Учні усвідомили, щоб уміло і правильно користуватися своїми правами і добре виконувати свої обов’язки, не порушуючи прав і законних інтересів інших, треба знати закони. Під час обговорення питання адміністративних та кримінальних правопорушень неповнолітніми, школярі активно включились в дискусію та отримали відповіді на запитання.

Служба у справах дітей райдержадміністрації закликає всіх активно долучитися до важливої справи, поширення правових знань серед майбутніх дорослих громадян району, адже діти – майбутнє нашої молодої держави.


 

Неповнолітні злочинці

 

Причиною підліткової злочинності найчастіше є неналежний догляд за дітьми батьків або їхня відсутність. Загальне зниження рівня життя, неблагополуччя сімей, які з втратою прибутку втрачають і моральні цінності, відсутність нормальних побутових   умов – все це призводить до того, що діти, прагнучи жити так, як усі, намагаються досягти цього шляхом крадіжок та інших злочинів. Крім того, згубний вплив на неповнолітніх має телебачення, що пропагандує насильство і життя заради власного задоволення.

Найбільшу криміногенну небезпеку становить формування у сучасних підлітків потреби в алкоголі та наркотиках, що спонукає до пошуків будь-яких шляхів добування коштів для його купівлі, приводить до зняття соціального контролю, імпульсивної, неконтрольованої свідомістю поведінки. Сьогодні одним з характерних видів злочинності неповнолітніх - крадіжки.

Підставою для законного залучення особи до відповідальності є необхідність вважати її суб’єктом для цього виду правопорушень. Однією з вимог до суб’єкта правопорушення вважається досягнення ним певного віку.

У кримінальному праві неповнолітніми вважаються особи віком до 18 років. За загальними засобами кримінальна відповідальність настає з 16 років, а за окремі види злочинів – з 14 років.

З чотирнадцяти років кримінальна відповідальність настає за:

 • всі види вбивства;

 • умисне заподіяння тілесних ушкоджень, що спричинили розлад здоров’я;

 • зґвалтування;

 • крадіжку, грабіж, розбій;

 • злісне й особливо злісне хуліганство;

 • умисне знищення або пошкодження державного майна, що спричинилося до тяжких наслідків.

Види покарань неповнолітніх.

До неповнолітніх застосовуються основні види покарань (ст. 98 КК України): штраф, громадські роботи, виправні роботи, арешт, позбавлення волі на певний строк.

Неповнолітніх злочинців виховали час і обставини. Але їх можна перевиховати, якщо вони потрапляють у нормальне середовище. Більшість дітей-правопорушників — вихідці з сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, які формально позбавлені батьківського піклування. Діти здатні виправитись лише при створенні для них належних умов.

Найголовніше – повернути дітям відчуття безпеки та відновити довіру до суспільства, створивши всі необхідні умови для виховання та розвитку, оточивши їх атмосферою особливої уваги і турботи в рідній сім'ї.

Пам’ятайте, дитина, залишена без пильного батьківського ока, потенційна жертва злочинного світу!

Відбулась комісія з питань захисту прав дітей

 

 27 січня 2017 року з метою сприяння забезпечення реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток, відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дітей, яке провів перший заступник, виконуючий обов’язки голови райдержадміністрації Олег Сліпець.

На розгляд комісії було винесено п'ять питань. А саме: про розгляд клопотання служби у справах дітей щодо надання дозволу на укладення договору поділу спадкового майна від імені малолітніх дітей; на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки від імені неповнолітнього; на укладання договору оренди земельної ділянки, яка належать малолітній дитині; щодо участі у вихованні дитини; про визначення місця проживання малолітніх дітей.

Усі питання порядку денного були ретельно досліджені працівниками служби у справах дітей, обговорені присутніми членами комісії та запрошеними. За результатами засідання з даних питань прийняті компетентні та виважені рішення.

ПРОФІЛАКТИКА ПРАВОПОРУШЕНЬ СЕРЕД НЕПОВНОЛІТНІХ


Правопорушення, здійснені неповнолітніми, - це небезпечне соціальне явище, оскільки, по-перше, негативно впливають на формування особистості; по-друге, завдають значної шкоди суспільству через втрату трудових ресурсів (лише третина покараних повертаються до повно цінного суспільного життя); по-третє, відіграють значну роль у формуванні рецидивної злочинності (дві третини рецидивістів розпочинають свій злочинний шлях ще неповнолітніми).
Одним із напрямів у боротьбі зі злочинністю взагалі та злочинністю неповнолітніх, зокрема, є профілактична діяльність. Основними напрямами профілактики правопорушень серед неповнолітніх можна вважати: правове виховання, організація дозвілля, профілактика вживання алкоголю та наркотиків.

Роботу щодо запобігання негативним проявам серед підлітків веде служба у справах дітей Троїцької райдержадміністрації спільно з центром соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, працівниками правоохоронних органів, які  здійснюють заходи, спрямовані на недопущення, виникнення, усунення, послаблення або нейтралізацію причин та умов злочинності, окремих її видів та конкретного злочину. Спільно з відділом кримінальної міліції у справах дітей проводяться оперативні профілактичні рейди “Діти вулиці”, “Вокзал”, «Дискотека» під час яких виявляються діти, які вживають спиртні напої, схильні до бродяжництва, такі, що перебувають у неблагополучній обстановці. Служба здійснює виховну, профілактичну та консультативно-інформаційну роботу у загальноосвітніх школах, спеціалісти виїжджають у сім’ї, де ведуть індивідуальні бесіди з дітьми і батьками.

Проводяться засідання комісії з питань захисту прав дитини.

 


 

Інформація про роботу служби у справах дітей Троїцької райдержадміністрації за 2016 рік

 

 

Проведено 8 засідання комісії з питань захисту прав дітей. Надано 43 консультацій громадянам з питань захисту прав дітей, захисту їх житлових та майнових прав.

У лютому 2016 року було проведено сумісну нараду служби у справах дітей, районного ЦСССДМ, Троїцького ВП ГУНП, Троїцького ТМО, Троїцького УСЗН на тему “Затвердження механізму взаємодії структурних підрозділів, установ і закладів, до компетенції яких належить питання захисту дітей”, на якому затверджено Механізм взаємоінформування та взаємодії у напрямку профілактики правопорушень серед неповнолітніх та захисту прав дітей.

Протягом звітнього періоду здійснено 7 перевірки прийомних сімей та ДБСТ.

Службою у справах дітей Троїцької райдержадміністрації проводиться певна робота у напрямку попередження злочинності, бездоглядності та шкідливих звичок серед дітей, правового виховання неповнолітніх, а саме: служба у справах дітей в 2 загальноосвітніх школах району (Яменська ЗОШ І-ІІІ ст., Тимонівська ЗОШ І-ІІІ ст.) до 1 березня — Дня боротьби з наркоманією та наркобізнесом провела лекції з елементами тренінгу “Молодь вибирає майбутнє без наркотиків”. Виховним заходом було охоплено 45 учнів. Серед неповнолітніх розповсюджувалися буклети “Наркомания — долгая смерть короткой жизни”. Постійно проводяться індивідуально-профілактичні бесіди з неповнолітніми та їх батьками (за звітній період проведено 15 бесід). Працівники служби взяли участь у загальношкільних батьківських зборах у Воєводській ЗОШ І-ІІ ст..

Протягом 2016 року службою у справах дітей було проведено 30 рейдів “Сім'я”, «Сім’я і діти», “Діти вулиці”, в ході яких відвідано 53 сім'ї, які опинилися в складних життєвих обставинах. За минулий період 2016 року на облік в службу було поставлено 5 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, з них 1 - дитина, що зазнала насильства в сім'ї, 4 — проживають у сім'ї, у якій батьки ухиляються від виконання своїх батьківських обов'язків. Знято з обліку 5 дітей у зв'язку з припиненням підстав взяття на облік. Станом на 31.12.2016 в службі у справах дітей перебуває 13 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. З даною категорією дітей та їхніми батьками службою у справах дітей постійно проводиться робота щодо недопущення бездоглядності, бродяжництва та правопорушень. Вживаються заходи соціального захисту дітей даної категорії, а саме: надання консультативних послуг, сприяння у наданні медичної допомоги, надання гуманітарної допомоги.

З метою соціального захисту дітей протягом 2016 року 5 неповнолітніх було влаштовано до КЗ “Лисичанський центр соціально-психологічної реабілітації дітей”: з них, 4 — діти, які опинилися в складних життєвих обставинах, 1 — дитина, позбавлена батьківського піклування, яку було виведено із прийомної сім'ї, 2 дитини – до обласного будинку дитини.

Станом на 31.12.2016 року на первинному обліку в службі знаходиться 37 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування. Протягом року перевірено умови проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в 31 сім'ях опікунів (піклувальників). Знято з обліку 8 дітей, позбавлени батьківського піклування, 5- у зв'язку з досягненням повноліття, 3- у зв’язку з усиновленням, взято на облік 10 дітей, позбавлених батьківського піклування.

До 1 червня — Міжнародного дня захисту дітей було проведено акцію “Зустрічаємо літо!” для дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, та перебувають на обліку в службі у справах дітей. Прийомним сім'ям та дитячому будинку сімейного типу були вручені подарунки (побутова техніка).

14 червня відбулася зустріч дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, випускників шкіл з керівниками району в ході якої 5 діти отримали подарунки (дорожні сумки).

До 1 вересня – Дня знань було проведено акцію «До школи з добрим настроєм!» для дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, дітей-сиріт, дітей, позбавленої батьківського піклування та дітей без законних представників. Дітям було вручено канцелярське приладдя.

В грудні було проведено акцію «Святкового Вам настрою!» для дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, дітей-сиріт, дітей, позбавленої батьківського піклування та дітей без законних представників в ході якої діти отримали солодкі подарунки.

За звітний період спеціалісти служби у справах дітей взяли участь у 26 судових справах у Троїцькому районному суді.

Було здійснено перевірку стану виховної роботи з профілактики правопорушень серед учнів у 4 загальноосвітніх школах району (Сиротинська ЗОШ І-ІІ ст., Розсипнянська ЗОШ І-ІІ ст., Воєводська ЗОШ І-ІІ ст., Багачанська ЗОШ І-ІІ ст.).

Підготовлено та подано до Троїцького районного суду 4 позови про позбавлення батьківських прав, 2 позови про визнання батьків безвістно відсутнім, до Троїцького ВП ГУНП направлено 3 клопотання про притягнення до відповідальності батьків.

Службою у справах дітей здійснюється контроль за додержанням Закону України «Про загальну середню освіту»: відрахування дітей із загальноосвітніх шкіл району та переведення їх до інших навчальних закладів проводиться тільки за погодженням служби у справах дітей за умовою наявності необхідних документів (довідки з подальшого місця навчання дитини). Протягом 2016 року було надано 87 погоджень на відрахування.

Службою у справах дітей було підготовлено 34 проектів розпоряджень та 14 висновків стосовно захисту законних прав та інтересів дітей.

 

 

 

Обговорені актуальні питання з прийомними сім’ями

 

19  січня 2017 року  в залі засідань райдержадміністрації пройшла зустріч начальника служби у справах дітей райдержадміністрації Наталії Мороз, директора центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Світлани Охрицької з прийомними батьками та батьками - вихователями.                  
У заході взяли участь всі прийомні сім’ї,  які створені та функціонують у районі та батьки - вихователі дитячого будинку сімейного типу Костроміни.  

Під час зустрічі обговорювалися зміни, що відбулися після створення прийомних сімей, як вони вплинули на життя батьків і дітей; труднощі, з якими стикаються прийомні батьки у вихованні дітей-сиріт, актуальні проблеми, що виникають між прийомними дітьми та шляхи їх подолання; захист їх юридично-майнових прав тощо.

Особливу увагу було зосереджено на законодавстві щодо відповідальності прийомних батьків за порушення прав дітей та скоєння злочинів стосовно них. Надані роз’яснення до постанови Кабінету Міністрів України  від 22.07.2016№458 «Про внесення змін до Положення про дитячий будинок сімейного типу та Положення про прийомну сім’ю».

 

Проведено новорічний захід для прийомних сімей та дитячого будинку сімейного типу

 Троїцьким районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  20 грудня 2016 року  було проведено новорічний захід для прийомних сімей та дитячого будинку сімейного типу.

Всі діти та їх вихователі приймали активну участь в іграх, конкурсах  та отримали призи і солодкі подарунки від служби у справах дітей Троїцької РДА в рамках акції «Святкового Вам настрою!».

 

 

               Проведено семінар-тренінг для фахівців із соціальної роботи

Троїцьким районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 19.08.2016 було проведено семінар-тренінг для спеціалістів центру, фахівців із соціальної роботи, які працюють на територіях  Троїцької селищної ради та Тарасівської, Покровської, Привільської, Воєводської, Демино-Олександрівської сільських рад.

Були розглянуті питання, що стосуються соціального супроводу, ведення особових справ, складання актів оцінки потреб, проблем потенційних клієнтів та їх потреб взагалі. Були запропоновані пропозиції та поради  щодо  вирішення проблем деяких сімей. Фахівці прийняли активну участь та отримали супервізійні поради з питань, які їх турбували.

Інформація про роботу служби у справах дітей за І півріччя 2016 року

 

 

Проведено 5 засідання комісії з питань захисту прав дітей. Надано 26 консультацій громадянам з питань захисту прав дітей, захисту їх житлових та майнових прав.

У лютому 2016 року було проведено сумісну нараду служби у справах дітей, районного ЦСССДМ, Троїцького ВП ГУНП, Троїцького ТМО, Троїцького УСЗН на тему “Затвердження механізму взаємодії структурних підрозділів, установ і закладів, до компетенції яких належить питання захисту дітей”, на якому затверджено Механізм взаємоінформування та взаємодії у напрямку профілактики правопорушень серед неповнолітніх та захисту прав дітей.

Протягом звітнього періоду здійснено 5 перевірки прийомних сімей та ДБСТ.

Службою у справах дітей Троїцької райдержадміністрації проводиться певна робота у напрямку попередження злочинності, бездоглядності та шкідливих звичок серед дітей, правового виховання неповнолітніх, а саме: служба у справах дітей в 2 загальноосвітніх школах району (Яменська ЗОШ І-ІІІ ст., Тимонівська ЗОШ І-ІІІ ст.) до 1 березня — Дня боротьби з наркоманією та наркобізнесом провела лекції з елементами тренінгу “Молодь вибирає майбутнє без наркотиків”. Виховним заходом було охоплено 45 учнів. Серед неповнолітніх розповсюджувалися буклети “Наркомания — долгая смерть короткой жизни”. Постійно проводяться індивідуально-профілактичні бесіди з неповнолітніми та їх батьками (за звітній період проведено 15 бесід). Працівники служби взяли участь у загальношкільних батьківських зборах у Воєводській ЗОШ І-ІІ ст..

За І півріччя 2016 року службою у справах дітей було проведено 17 рейдів “Сім'я”, «Сім’я і діти», “Діти вулиці”, в ході яких відвідано 37 сім'ї, які опинилися в складних життєвих обставинах. За минулий період 2016 року на облік в службу було поставлено 3 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, з них 1 - дитина, що зазнала насильства в сім'ї, 2 — проживають у сім'ї, у якій батьки ухиляються від виконання своїх батьківських обов'язків. Знято з обліку 3 дітей у зв'язку з припиненням підстав взяття на облік. Станом на 30.06.2016 в службі у справах дітей перебуває 13 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. З даною категорією дітей та їхніми батьками службою у справах дітей постійно проводиться робота щодо недопущення бездоглядності, бродяжництва та правопорушень. Вживаються заходи соціального захисту дітей даної категорії, а саме: надання консультативних послуг, сприяння у наданні медичної допомоги, надання гуманітарної допомоги.

З метою соціального захисту дітей у березні - квітні 2016 року 5 неповнолітніх було влаштовано до КЗ “Лисичанський центр соціально-психологічної реабілітації дітей”: з них, 4 — діти, які опинилися в складних життєвих обставинах, 1 — дитина, позбавлена батьківського піклування, яку було виведено із прийомної сім'ї.

Станом на 30.06.2016 року на обліку в службі знаходиться 38 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування. Протягом І півріччя перевірено умови проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в 11 сім'ях опікунів (піклувальників). Знято з обліку 1 дитину, позбавлену батьківського піклування, у зв'язку з досягненням повноліття, взято на облік 4 дітей, позбавлених батьківського піклування.

До 1 червня — Міжнародного дня захисту дітей було проведено акцію “Зустрічаємо літо!” для дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, та перебувають на обліку в службі у справах дітей. Прийомним сім'ям та дитячому будинку сімейного типу були вручені подарунки (побутова техніка).

За звітний період спеціалісти служби у справах дітей взяли участь у 18 судових засіданнях у Троїцькому районному суді.

Було здійснено перевірку стану виховної роботи з профілактики правопорушень серед учнів у 4 загальноосвітніх школах району (Сиротинська ЗОШ І-ІІ ст., Розсипнянська ЗОШ І-ІІ ст., Воєводська ЗОШ І-ІІ ст., Багачанська ЗОШ І-ІІ ст.).

Підготовлено та подано до Троїцького районного суду 3 позови про позбавлення батьківських прав, 1 позов про визнання батька безвістно відсутнім, до Троїцького ВП ГУНП направлено 2 клопотання про притягнення до відповідальності батьків.

Службою у справах дітей здійснюється контроль за додержанням Закону України «Про загальну середню освіту»: відрахування дітей із загальноосвітніх шкіл району та переведення їх до інших навчальних закладів проводиться тільки за погодженням служби у справах дітей за умовою наявності необхідних документів (довідки з подальшого місця навчання дитини). За минулий період 2016 року було надано 25 погоджень на відрахування.

Службою у справах дітей було підготовлено 16 проектів розпоряджень та 8 висновків стосовно захисту законних прав та інтересів дітей.

 

Проведено акцію “Зустрічаємо літо!”

 

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей. Саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Діти – наше майбутнє, а значить – майбутнє України.

1 червня - це не лише свято для дітей, а й особливий день для нагадування суспільству про необхідність дотримання прав дитини як однієї з головних засад формування гармонійної особистості.

З нагоди цього свята службою у справах дітей Троїцької райдержадміністрації сумісно з старшим інспектором Троїцького ВП ГУНП Гребенюком О.М. було проведено акцію “Зустрічаємо літо!” для дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Солодкі подарунки і найкрайщі побажання щасливого дитинства, розуміння з боку батьків та сяючих посмішок отримали 11 дітей, які перебувають на обліку в службі у справах дітей.

|| Наступна сторінка
Сторінки: 1 2
Троїцька районна державна адміністрація
92100, Луганська область, смт. Троїцьке, пр. Перемоги, 60
Тел. (код 06456): 2-12-41. Факс: 2-15-51, 2-12-85
Веб-сайт: http://tr.loga.gov.ua
E-mail: trda@tr.lg.ukrtel.net
У разі використання матеріалів сайту посилання на old.tr.loga.gov.ua є обов'язковим.
Відповідальний за розміщення інформації: Троїцька РДА