Сьогодні: вівторок, 27 червня 2017  
ПошукПошук:

ОпитуванняОпитування

Посилання
Офіційне Інтернет-представництво Президента України
Веб-портал органiв виконавчої влади України
Луганська обласна державна адміністрація

Троїцька РДАДіяльність РДАСоціальна сфера
Захист прав дітей

У районі проведено семінар-нараду з питань соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

         21 квітня 2017 року у кабінеті першого заступника голови райдержадміністрації працівники служби у справах дітей провели семінар — нараду з селищним та сільськими головами з питань забезпечення соціальним та впорядкованим житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа та пропозицій щодо розроблення районної Програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа, за участю директора РЦСССДМ Світлани Охрицької.

         Під час виступу, Наталія Мороз, начальник служби у справах дітей райдержадміністрації зазначила, що станом на 20.04.2017 року в районі  на  первинному обліку знаходиться 37 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 15 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, не мають житла. З них 3-є перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов при виконавчих комітетах органів місцевого самоврядування, які є місцем їх походження. Відповідно до ст. 3 Закону України «Про житловий фонд соціального призначення» до житла житлового фонду соціального призначення серед інших належать квартири в багатоквартирних жилих будинках, садибні (одноквартирні) жилі будинки, які надаються громадянам у порядку черги на одержання соціального житла.

         Статтею 9 цього ж Закону до повноважень органів місцевого самоврядування віднесене створення за рахунок коштів місцевих бюджетів, інших джерел фінансування житлового фонду соціального призначення; здійснення управління житловим фондом соціального призначення, організація його належного обслуговування та ремонту, упорядкування та утримання прибудинкових територій; ведення обліку громадян, які мають право на отримання квартир, садибних (одноквартирних) жилих будинків із житлового фонду соціального призначення, приймання рішень про надання цим громадянам соціального житла на підставах і в порядку,  визначених законом.

         Забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа після закінчення ними навчальних закладів органами місцевого самоврядування дуже серйозна проблема, особливо в тих сільських радах, де нема на балансі свого житла.

         За результатами семінара-наради, головам сільських рад рекомендовано вжити заходів щодо захисту житлових та майнових прав дітей- сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа, реконструювати чи відремонтувати житло, до якого будуть повертатись діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування,  після завершення перебування у відповідних закладах для таких дітей, дитячому будинку сімейного типу, прийомній сім’ї або після завершення терміну піклування над такими дітьми.

 

 

 

 

У районі проводиться робота щодо захисту прав дітей

         13 квітня 2017 року Наталія Мороз, начальник служби у справах дітей райдержадміністрації, головний спеціаліст служби у справах дітей   райдержадміністрації, головний спеціаліст сектору опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей райдержадміністрації, спільно з інспектором ЮП Троїцького ВП ГУНП у Луганській області, провели спільний профілактичний рейд-перевірку до сімей, діти яких опинились у складних життєвих обставинах.

         У ході проведеного рейду було здійснено відвідування 3 сімей, діти яких перебувають на обліку у службі у справах дітей райдержадміністрації про, що складено акти обстеження житлово-побутових умов проживання. Із батьками проведена профілактична робота щодо створення належних умов для проживання та виховання дітей та попереджено батьків про відповідальність щодо ухилення від виконання своїх батьківських обов’язків.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

У школах району проведені лекції на правову тематику

         13 квітня 2017 року працівники служби у справах дітей Троїцької райдержадміністрації у Демино — Олександрівській та Лантратівській загальноосвітніх школах І-ІІІ ступенів для учнів 9-11 класів провели лекції щодо профілактики правопорушень серед неповнолітніх на тему «Молодіжна злочинність: характер, особливості, шляхи запобігання».

         У ході бесіди учні були проінформовані щодо невтішної статистики злочинів, що здійснюється неповнолітніми та про наслідки до яких вони можуть привести.

          Учні усвідомили, що найпоширенішими злочинами серед учнівської молоді є крадіжки, хуліганство. Бажання самоствердитися штовхає декотрих молодих людей до конфліктних ситуацій, скоєння зовні безпричинних, а іноді незрозумілих злочинних проявів: побити людей, з якими не порозумілися, випадкових.
         Особливого загострення набуває проблема учнівської бездоглядності та безпритульності. Вдаючись до бродяжництва й жебрацтва, учні юнацького віку нерідко скоюють крадіжки самі, або їх залучають до кримінальних груп дорослі.
         Знання неповнолітніми певних законів, норм поведінки, своїх обов'язків перед суспільством, усвідомлення ними шкоди, відповідальності й вироблення у них правової свідомості - зобов'язує добре поводитись, утримує від порушень правил поведінки. 

         Під час обговорення питання школярі активно включились в дискусію та отримали відповіді на запитання.

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Сімейні форми виховання

 

         За умови втрати дитиною батьківського піклування служба у справах дітей вживає вичерпних заходів щодо влаштування дитини в сім'ю громадян України. Одними з сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є прийомна сім`я та дитячий будинок сімейного типу.

         Прийомна сім'я - сім'я або окрема особа, яка не перебуває у  шлюбі,  що  добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного   до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 

         Дитячий будинок сімейного типу - окрема сім’я, яка створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менше 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

         Часто прийомну сім`ю плутають із сім`єю, в якій живуть усиновлені діти або діти, взяті під опіку. Насправді це зовсім інша форма сімейного устрою.   Наведемо основні особливості прийомних сімей:

 • дитина в прийомній сім`ї зберігає статус сироти і користується відповідними пільгами (на відміну від усиновленої дитини);
 • прийомні діти виховуються у прийомній сім'ї до досягнення18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічних, вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації – до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів;
 • прийомні батьки і батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу отримують щомісячні виплати на утримання прийомних дітей;
 • прийомні батьки і батьки-вихователі  в обов'язковому  порядку   мають пройти навчання, організоване обласними центрами соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді із залученням  спеціалістів з питань психології, педагогіки, медицини тощо, за програмою, затвердженою Мінсоцполітики;
 • прийомна сім`я за весь час свого існування супроводжується соціальними працівниками, які допомагають вирішувати психологічні та інші труднощі;
 • відсутня «таємниця усиновлення»; прийомні діти можуть вільно спілкуватися зі своїми біологічними батьками, якщо це не завдає шкоди;
 • у разі відновлення батьківських прав біологічних батьків діти можуть бути вилучені з прийомної сім`ї або дитячих будинків сімейного типу.

         Найбільш сприятливий прогноз хорошого функціонування прийомної сім`ї буває у випадках, коли батьки беруть дитину, тому що хочуть її любити, піклуватися про неї, дати їй сім`ю, підготувати її до дорослого життя. Якщо у Вас саме такі мотиви, то завдяки Вам може з`явитися прийомна сім`я, здатна замінити дитині втрачену біологічну сім`ю.       

         Іншою формою сімейного виховання є усиновлення. Усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім'ю особи на правах дочки чи сина, здійснене на підставі рішення суду.

         Відповідно до Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 жовтня 2008 року № 905, процедура усиновлення така:

 1. До служби у справах дітей із заявою та пакетом документів звертаються громадяни України.
 2. Служба у справах дітей протягом 10 робочих днів після надходження заяви та всіх документів розглядає питання про можливість заявників бути усиновлювачами та готує відповідний висновок і в разі надання позитивного висновку ставить заявників на облік кандидатів в усиновлювачі.
 3. Кандидатам в усиновлювачі надається інформація про дитину, яка може бути усиновленою.
 4. Після ознайомлення з інформацією про дітей, які можуть бути усиновлені, кандидатам в усиновлювачі, які виявили намір особисто познайомитись з дитиною, видається направлення до служби у справах дітей за місцем проживання (перебування) дитини для організації знайомства з нею.
 5. Після знайомства та встановлення контакту з дитиною кандидати в усиновлювачі звертаються до служби у справах дітей за місцем проживання (перебування) дитини із заявою про бажання усиновити дитину.
 6. Служба у справах дітей за місцем проживання (перебування) дитини з'ясовує, чи згодна дитина на усиновлення та готує проект висновку про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини.
 7. Для прийняття рішення про усиновлення кандидати в усиновлювачі звертаються із заявою про усиновлення дитини до суду за місцем проживання (перебування) дитини.

         Громадяни України, які бажають усиновити дитину, можуть за бажанням або за рекомендацією служби у справах дітей пройти курс підготовки з питань виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

         Якщо Ви можете подарувати дитині тепло материнських рук, лагідну посмішку та надійне татове плече, прийміть дитину у свою родину.

         Для постановки на облік кандидатів у прийомні батьки, батьків-вихователів, на облік кандидатів  в усиновлювачі звертайтеся до служби у справах дітей Троїцької райдержадміністрації за адресою: смт Троїцьке, проспект Перемоги, 60 або за тел. 2-14-39.

У школах району розпочато цикл лекцій на правову тематику

 

09 березня 2017 року начальник служби у справах дітей Наталія Мороз, головний спеціаліст сектору опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей Тетяна Костенко та інспектор ювенальної превенції Троїцького ВП ГУНП, майор поліції Олександр Гребенюк відвідали Привільську ЗОШ І-ІІІ ступенів та Вівчарівську ЗОШ І-ІІ ступенів, де для учнів провели бесіду та анкетування на правову тематику.

В ході проведення бесід були розглянуті наступні питання: основні положення Конвенції ООН про права дитини; причини та обставини скоєння неповнолітніми особами неправомірних діянь та кримінальних злочинів; відповідальність осіб, які не досягли повноліття, їх батьків, осіб, що їх замінюють згідно з чинним законодавством. Існування законів, які гарантують права дітей, родини (сім’ї), реалізація норм цих законів на практиці сприяють появі почуття безпеки, захищеності, стимулюють розвиток відчуття волі, відповідальності не тільки дорослих членів суспільства, але і маленьких громадян, сприяють у них вироблення активної позиції, формування мотивації і вмінь щодо реалізації прав і свобод людини. Тому уже в школі учні повинні оволодівати правовими знаннями.

Учні усвідомили, щоб уміло і правильно користуватися своїми правами і добре виконувати свої обов’язки, не порушуючи прав і законних інтересів інших, треба знати закони. Під час обговорення питання адміністративних та кримінальних правопорушень неповнолітніми, школярі активно включились в дискусію та отримали відповіді на запитання.

Служба у справах дітей райдержадміністрації закликає всіх активно долучитися до важливої справи, поширення правових знань серед майбутніх дорослих громадян району, адже діти – майбутнє нашої молодої держави.


 

Неповнолітні злочинці

 

Причиною підліткової злочинності найчастіше є неналежний догляд за дітьми батьків або їхня відсутність. Загальне зниження рівня життя, неблагополуччя сімей, які з втратою прибутку втрачають і моральні цінності, відсутність нормальних побутових   умов – все це призводить до того, що діти, прагнучи жити так, як усі, намагаються досягти цього шляхом крадіжок та інших злочинів. Крім того, згубний вплив на неповнолітніх має телебачення, що пропагандує насильство і життя заради власного задоволення.

Найбільшу криміногенну небезпеку становить формування у сучасних підлітків потреби в алкоголі та наркотиках, що спонукає до пошуків будь-яких шляхів добування коштів для його купівлі, приводить до зняття соціального контролю, імпульсивної, неконтрольованої свідомістю поведінки. Сьогодні одним з характерних видів злочинності неповнолітніх - крадіжки.

Підставою для законного залучення особи до відповідальності є необхідність вважати її суб’єктом для цього виду правопорушень. Однією з вимог до суб’єкта правопорушення вважається досягнення ним певного віку.

У кримінальному праві неповнолітніми вважаються особи віком до 18 років. За загальними засобами кримінальна відповідальність настає з 16 років, а за окремі види злочинів – з 14 років.

З чотирнадцяти років кримінальна відповідальність настає за:

 • всі види вбивства;

 • умисне заподіяння тілесних ушкоджень, що спричинили розлад здоров’я;

 • зґвалтування;

 • крадіжку, грабіж, розбій;

 • злісне й особливо злісне хуліганство;

 • умисне знищення або пошкодження державного майна, що спричинилося до тяжких наслідків.

Види покарань неповнолітніх.

До неповнолітніх застосовуються основні види покарань (ст. 98 КК України): штраф, громадські роботи, виправні роботи, арешт, позбавлення волі на певний строк.

Неповнолітніх злочинців виховали час і обставини. Але їх можна перевиховати, якщо вони потрапляють у нормальне середовище. Більшість дітей-правопорушників — вихідці з сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, які формально позбавлені батьківського піклування. Діти здатні виправитись лише при створенні для них належних умов.

Найголовніше – повернути дітям відчуття безпеки та відновити довіру до суспільства, створивши всі необхідні умови для виховання та розвитку, оточивши їх атмосферою особливої уваги і турботи в рідній сім'ї.

Пам’ятайте, дитина, залишена без пильного батьківського ока, потенційна жертва злочинного світу!

Відбулась комісія з питань захисту прав дітей

 

 27 січня 2017 року з метою сприяння забезпечення реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток, відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дітей, яке провів перший заступник, виконуючий обов’язки голови райдержадміністрації Олег Сліпець.

На розгляд комісії було винесено п'ять питань. А саме: про розгляд клопотання служби у справах дітей щодо надання дозволу на укладення договору поділу спадкового майна від імені малолітніх дітей; на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки від імені неповнолітнього; на укладання договору оренди земельної ділянки, яка належать малолітній дитині; щодо участі у вихованні дитини; про визначення місця проживання малолітніх дітей.

Усі питання порядку денного були ретельно досліджені працівниками служби у справах дітей, обговорені присутніми членами комісії та запрошеними. За результатами засідання з даних питань прийняті компетентні та виважені рішення.

ПРОФІЛАКТИКА ПРАВОПОРУШЕНЬ СЕРЕД НЕПОВНОЛІТНІХ


Правопорушення, здійснені неповнолітніми, - це небезпечне соціальне явище, оскільки, по-перше, негативно впливають на формування особистості; по-друге, завдають значної шкоди суспільству через втрату трудових ресурсів (лише третина покараних повертаються до повно цінного суспільного життя); по-третє, відіграють значну роль у формуванні рецидивної злочинності (дві третини рецидивістів розпочинають свій злочинний шлях ще неповнолітніми).
Одним із напрямів у боротьбі зі злочинністю взагалі та злочинністю неповнолітніх, зокрема, є профілактична діяльність. Основними напрямами профілактики правопорушень серед неповнолітніх можна вважати: правове виховання, організація дозвілля, профілактика вживання алкоголю та наркотиків.

Роботу щодо запобігання негативним проявам серед підлітків веде служба у справах дітей Троїцької райдержадміністрації спільно з центром соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, працівниками правоохоронних органів, які  здійснюють заходи, спрямовані на недопущення, виникнення, усунення, послаблення або нейтралізацію причин та умов злочинності, окремих її видів та конкретного злочину. Спільно з відділом кримінальної міліції у справах дітей проводяться оперативні профілактичні рейди “Діти вулиці”, “Вокзал”, «Дискотека» під час яких виявляються діти, які вживають спиртні напої, схильні до бродяжництва, такі, що перебувають у неблагополучній обстановці. Служба здійснює виховну, профілактичну та консультативно-інформаційну роботу у загальноосвітніх школах, спеціалісти виїжджають у сім’ї, де ведуть індивідуальні бесіди з дітьми і батьками.

Проводяться засідання комісії з питань захисту прав дитини.

 


 

Інформація про роботу служби у справах дітей Троїцької райдержадміністрації за 2016 рік

 

 

Проведено 8 засідання комісії з питань захисту прав дітей. Надано 43 консультацій громадянам з питань захисту прав дітей, захисту їх житлових та майнових прав.

У лютому 2016 року було проведено сумісну нараду служби у справах дітей, районного ЦСССДМ, Троїцького ВП ГУНП, Троїцького ТМО, Троїцького УСЗН на тему “Затвердження механізму взаємодії структурних підрозділів, установ і закладів, до компетенції яких належить питання захисту дітей”, на якому затверджено Механізм взаємоінформування та взаємодії у напрямку профілактики правопорушень серед неповнолітніх та захисту прав дітей.

Протягом звітнього періоду здійснено 7 перевірки прийомних сімей та ДБСТ.

Службою у справах дітей Троїцької райдержадміністрації проводиться певна робота у напрямку попередження злочинності, бездоглядності та шкідливих звичок серед дітей, правового виховання неповнолітніх, а саме: служба у справах дітей в 2 загальноосвітніх школах району (Яменська ЗОШ І-ІІІ ст., Тимонівська ЗОШ І-ІІІ ст.) до 1 березня — Дня боротьби з наркоманією та наркобізнесом провела лекції з елементами тренінгу “Молодь вибирає майбутнє без наркотиків”. Виховним заходом було охоплено 45 учнів. Серед неповнолітніх розповсюджувалися буклети “Наркомания — долгая смерть короткой жизни”. Постійно проводяться індивідуально-профілактичні бесіди з неповнолітніми та їх батьками (за звітній період проведено 15 бесід). Працівники служби взяли участь у загальношкільних батьківських зборах у Воєводській ЗОШ І-ІІ ст..

Протягом 2016 року службою у справах дітей було проведено 30 рейдів “Сім'я”, «Сім’я і діти», “Діти вулиці”, в ході яких відвідано 53 сім'ї, які опинилися в складних життєвих обставинах. За минулий період 2016 року на облік в службу було поставлено 5 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, з них 1 - дитина, що зазнала насильства в сім'ї, 4 — проживають у сім'ї, у якій батьки ухиляються від виконання своїх батьківських обов'язків. Знято з обліку 5 дітей у зв'язку з припиненням підстав взяття на облік. Станом на 31.12.2016 в службі у справах дітей перебуває 13 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. З даною категорією дітей та їхніми батьками службою у справах дітей постійно проводиться робота щодо недопущення бездоглядності, бродяжництва та правопорушень. Вживаються заходи соціального захисту дітей даної категорії, а саме: надання консультативних послуг, сприяння у наданні медичної допомоги, надання гуманітарної допомоги.

З метою соціального захисту дітей протягом 2016 року 5 неповнолітніх було влаштовано до КЗ “Лисичанський центр соціально-психологічної реабілітації дітей”: з них, 4 — діти, які опинилися в складних життєвих обставинах, 1 — дитина, позбавлена батьківського піклування, яку було виведено із прийомної сім'ї, 2 дитини – до обласного будинку дитини.

Станом на 31.12.2016 року на первинному обліку в службі знаходиться 37 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування. Протягом року перевірено умови проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в 31 сім'ях опікунів (піклувальників). Знято з обліку 8 дітей, позбавлени батьківського піклування, 5- у зв'язку з досягненням повноліття, 3- у зв’язку з усиновленням, взято на облік 10 дітей, позбавлених батьківського піклування.

До 1 червня — Міжнародного дня захисту дітей було проведено акцію “Зустрічаємо літо!” для дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, та перебувають на обліку в службі у справах дітей. Прийомним сім'ям та дитячому будинку сімейного типу були вручені подарунки (побутова техніка).

14 червня відбулася зустріч дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, випускників шкіл з керівниками району в ході якої 5 діти отримали подарунки (дорожні сумки).

До 1 вересня – Дня знань було проведено акцію «До школи з добрим настроєм!» для дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, дітей-сиріт, дітей, позбавленої батьківського піклування та дітей без законних представників. Дітям було вручено канцелярське приладдя.

В грудні було проведено акцію «Святкового Вам настрою!» для дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, дітей-сиріт, дітей, позбавленої батьківського піклування та дітей без законних представників в ході якої діти отримали солодкі подарунки.

За звітний період спеціалісти служби у справах дітей взяли участь у 26 судових справах у Троїцькому районному суді.

Було здійснено перевірку стану виховної роботи з профілактики правопорушень серед учнів у 4 загальноосвітніх школах району (Сиротинська ЗОШ І-ІІ ст., Розсипнянська ЗОШ І-ІІ ст., Воєводська ЗОШ І-ІІ ст., Багачанська ЗОШ І-ІІ ст.).

Підготовлено та подано до Троїцького районного суду 4 позови про позбавлення батьківських прав, 2 позови про визнання батьків безвістно відсутнім, до Троїцького ВП ГУНП направлено 3 клопотання про притягнення до відповідальності батьків.

Службою у справах дітей здійснюється контроль за додержанням Закону України «Про загальну середню освіту»: відрахування дітей із загальноосвітніх шкіл району та переведення їх до інших навчальних закладів проводиться тільки за погодженням служби у справах дітей за умовою наявності необхідних документів (довідки з подальшого місця навчання дитини). Протягом 2016 року було надано 87 погоджень на відрахування.

Службою у справах дітей було підготовлено 34 проектів розпоряджень та 14 висновків стосовно захисту законних прав та інтересів дітей.

 

 

 

Обговорені актуальні питання з прийомними сім’ями

 

19  січня 2017 року  в залі засідань райдержадміністрації пройшла зустріч начальника служби у справах дітей райдержадміністрації Наталії Мороз, директора центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Світлани Охрицької з прийомними батьками та батьками - вихователями.                  
У заході взяли участь всі прийомні сім’ї,  які створені та функціонують у районі та батьки - вихователі дитячого будинку сімейного типу Костроміни.  

Під час зустрічі обговорювалися зміни, що відбулися після створення прийомних сімей, як вони вплинули на життя батьків і дітей; труднощі, з якими стикаються прийомні батьки у вихованні дітей-сиріт, актуальні проблеми, що виникають між прийомними дітьми та шляхи їх подолання; захист їх юридично-майнових прав тощо.

Особливу увагу було зосереджено на законодавстві щодо відповідальності прийомних батьків за порушення прав дітей та скоєння злочинів стосовно них. Надані роз’яснення до постанови Кабінету Міністрів України  від 22.07.2016№458 «Про внесення змін до Положення про дитячий будинок сімейного типу та Положення про прийомну сім’ю».

 

Проведено новорічний захід для прийомних сімей та дитячого будинку сімейного типу

 Троїцьким районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  20 грудня 2016 року  було проведено новорічний захід для прийомних сімей та дитячого будинку сімейного типу.

Всі діти та їх вихователі приймали активну участь в іграх, конкурсах  та отримали призи і солодкі подарунки від служби у справах дітей Троїцької РДА в рамках акції «Святкового Вам настрою!».

 

 

               Проведено семінар-тренінг для фахівців із соціальної роботи

Троїцьким районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 19.08.2016 було проведено семінар-тренінг для спеціалістів центру, фахівців із соціальної роботи, які працюють на територіях  Троїцької селищної ради та Тарасівської, Покровської, Привільської, Воєводської, Демино-Олександрівської сільських рад.

Були розглянуті питання, що стосуються соціального супроводу, ведення особових справ, складання актів оцінки потреб, проблем потенційних клієнтів та їх потреб взагалі. Були запропоновані пропозиції та поради  щодо  вирішення проблем деяких сімей. Фахівці прийняли активну участь та отримали супервізійні поради з питань, які їх турбували.

Інформація про роботу служби у справах дітей за І півріччя 2016 року

 

 

Проведено 5 засідання комісії з питань захисту прав дітей. Надано 26 консультацій громадянам з питань захисту прав дітей, захисту їх житлових та майнових прав.

У лютому 2016 року було проведено сумісну нараду служби у справах дітей, районного ЦСССДМ, Троїцького ВП ГУНП, Троїцького ТМО, Троїцького УСЗН на тему “Затвердження механізму взаємодії структурних підрозділів, установ і закладів, до компетенції яких належить питання захисту дітей”, на якому затверджено Механізм взаємоінформування та взаємодії у напрямку профілактики правопорушень серед неповнолітніх та захисту прав дітей.

Протягом звітнього періоду здійснено 5 перевірки прийомних сімей та ДБСТ.

Службою у справах дітей Троїцької райдержадміністрації проводиться певна робота у напрямку попередження злочинності, бездоглядності та шкідливих звичок серед дітей, правового виховання неповнолітніх, а саме: служба у справах дітей в 2 загальноосвітніх школах району (Яменська ЗОШ І-ІІІ ст., Тимонівська ЗОШ І-ІІІ ст.) до 1 березня — Дня боротьби з наркоманією та наркобізнесом провела лекції з елементами тренінгу “Молодь вибирає майбутнє без наркотиків”. Виховним заходом було охоплено 45 учнів. Серед неповнолітніх розповсюджувалися буклети “Наркомания — долгая смерть короткой жизни”. Постійно проводяться індивідуально-профілактичні бесіди з неповнолітніми та їх батьками (за звітній період проведено 15 бесід). Працівники служби взяли участь у загальношкільних батьківських зборах у Воєводській ЗОШ І-ІІ ст..

За І півріччя 2016 року службою у справах дітей було проведено 17 рейдів “Сім'я”, «Сім’я і діти», “Діти вулиці”, в ході яких відвідано 37 сім'ї, які опинилися в складних життєвих обставинах. За минулий період 2016 року на облік в службу було поставлено 3 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, з них 1 - дитина, що зазнала насильства в сім'ї, 2 — проживають у сім'ї, у якій батьки ухиляються від виконання своїх батьківських обов'язків. Знято з обліку 3 дітей у зв'язку з припиненням підстав взяття на облік. Станом на 30.06.2016 в службі у справах дітей перебуває 13 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. З даною категорією дітей та їхніми батьками службою у справах дітей постійно проводиться робота щодо недопущення бездоглядності, бродяжництва та правопорушень. Вживаються заходи соціального захисту дітей даної категорії, а саме: надання консультативних послуг, сприяння у наданні медичної допомоги, надання гуманітарної допомоги.

З метою соціального захисту дітей у березні - квітні 2016 року 5 неповнолітніх було влаштовано до КЗ “Лисичанський центр соціально-психологічної реабілітації дітей”: з них, 4 — діти, які опинилися в складних життєвих обставинах, 1 — дитина, позбавлена батьківського піклування, яку було виведено із прийомної сім'ї.

Станом на 30.06.2016 року на обліку в службі знаходиться 38 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування. Протягом І півріччя перевірено умови проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в 11 сім'ях опікунів (піклувальників). Знято з обліку 1 дитину, позбавлену батьківського піклування, у зв'язку з досягненням повноліття, взято на облік 4 дітей, позбавлених батьківського піклування.

До 1 червня — Міжнародного дня захисту дітей було проведено акцію “Зустрічаємо літо!” для дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, та перебувають на обліку в службі у справах дітей. Прийомним сім'ям та дитячому будинку сімейного типу були вручені подарунки (побутова техніка).

За звітний період спеціалісти служби у справах дітей взяли участь у 18 судових засіданнях у Троїцькому районному суді.

Було здійснено перевірку стану виховної роботи з профілактики правопорушень серед учнів у 4 загальноосвітніх школах району (Сиротинська ЗОШ І-ІІ ст., Розсипнянська ЗОШ І-ІІ ст., Воєводська ЗОШ І-ІІ ст., Багачанська ЗОШ І-ІІ ст.).

Підготовлено та подано до Троїцького районного суду 3 позови про позбавлення батьківських прав, 1 позов про визнання батька безвістно відсутнім, до Троїцького ВП ГУНП направлено 2 клопотання про притягнення до відповідальності батьків.

Службою у справах дітей здійснюється контроль за додержанням Закону України «Про загальну середню освіту»: відрахування дітей із загальноосвітніх шкіл району та переведення їх до інших навчальних закладів проводиться тільки за погодженням служби у справах дітей за умовою наявності необхідних документів (довідки з подальшого місця навчання дитини). За минулий період 2016 року було надано 25 погоджень на відрахування.

Службою у справах дітей було підготовлено 16 проектів розпоряджень та 8 висновків стосовно захисту законних прав та інтересів дітей.

 

Проведено акцію “Зустрічаємо літо!”

 

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей. Саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Діти – наше майбутнє, а значить – майбутнє України.

1 червня - це не лише свято для дітей, а й особливий день для нагадування суспільству про необхідність дотримання прав дитини як однієї з головних засад формування гармонійної особистості.

З нагоди цього свята службою у справах дітей Троїцької райдержадміністрації сумісно з старшим інспектором Троїцького ВП ГУНП Гребенюком О.М. було проведено акцію “Зустрічаємо літо!” для дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Солодкі подарунки і найкрайщі побажання щасливого дитинства, розуміння з боку батьків та сяючих посмішок отримали 11 дітей, які перебувають на обліку в службі у справах дітей.

Проведено конкурс плакатів на тему «Всі люди мають право на життя!»

 

 Троїцьким районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було проведено конкурс плакатів на тему «Всі люди мають право на життя!», який проходив з 10 по 20 квітня 2016 року.  Прийняли  участь 14 шкіл:

 1. Лантратівська ЗОШ I-III ст.:
 • Лимаренко Марина,  учениця 9 класу;
 • Тронза Анастасія,  учениця 7 класу.
 1. Арапівська ЗОШ I-III ст.:
 • Швецова Валерія,  учениця 7 класу.
 1. Тарасівська ЗОШ I-III ст.:
 • Голосна Аліна, учениця 10 класу.
 1. Багачанська ЗОШ I-III ст.:
 • Плахотнюк Дар’я, учениця 9 класу.
 1. Новочервонівська ЗОШ I-III ст.:
 • Андрющенко Ірина, учениця 10 класу.
 1. Привільська ЗОШ I-III ст.:
 • Хусточкіна Карина,  учениця 10 класу;
 • Латишева Дар’я,  учениця 10 класу.
 1. Топольська ЗОШ I-III ст.:
 • Шикова Єлізавета,  учениця 8 класу.
 1. Троїцька ЗОШ I-III ст.:
 • Комісієнко Марина,  учениця 10 класу;
 • Лисицька Ольга,  учениця 8 класу.
 1. Яменська ЗОШ I-III ст.:
 • Дрокіна Ілона,  учениця 8 класу.
 1.  Троїцька гімназія
 • Найдьонова Юлія та Найдьонова Марина, учениці 8-Б класу;
 • Пластун Олександр, учень 7А класу;
 • Полинюк Софія та Трофімова Альона, учениці 8-А класу;
 • Гончаренко Руслана та Гончаренко Маргарита,  учениці 7-Б класу.
 1.  Новознаменська ЗОШ I-III ст.:
 • Жердєв Артем, учень 6 класу;
 • Мушніна Арина, учениця 6 класу.
 1.  Вівчарівська ЗОШ I-III ст.:
 • Колектив учнів.
 1.  Сиротинська ЗОШ I-III ст.:
 • Осипова Юлія,  учениця 8 класу.
 1.  Розпасіївська ЗОШ I-III ст.:
 • Ковальова Марія,  учениця 9 класу.

        За підсумками конкурсу місця розподілені таким чином: 

I місце – Лимаренко Марина, учениця Лантратівської ЗОШ I-III ст;

II місце – Швецова Валерія, учениця Арапівської ЗОШ I-III ст;

III місце – Голосна Аліна, учениця Тарасівської ЗОШ I-III ст.

        Всі учасники нагороджені грамотами та призами, а переможці I-III місць будуть мати можливість оздоровитися влітку  в таборі  «Зоря» м.Кремінна  за кошти місцевого бюджету.

 

Інформація про роботу служби у справах дітей за І квартал 2016 року

 

 

Проведено 3 засідання комісії з питань захисту прав дітей. Надано 15 консультацій громадянам з питань захисту прав дітей, захисту їх житлових та майнових прав.

У лютому 2016 року було проведено сумісну нараду служби у справах дітей, районного ЦСССДМ, Троїцького ВП ГУНП, Троїцького ТМО, Троїцького УСЗН на тему “Затвердження механізму взаємодії структурних підрозділів, установ і закладів, до компетенції яких належить питання захисту дітей”, на якому затверджено Механізм взаємоінформування та взаємодії у напрямку профілактики правопорушень серед неповнолітніх та захисту прав дітей.

Протягом звітнього періоду здійснено 3 перевірки прийомних сімей та ДБСТ.

Службою у справах дітей Троїцької райдержадміністрації проводиться певна робота у напрямку попередження злочинності, бездоглядності та шкідливих звичок серед дітей, правового виховання неповнолітніх, а саме: служба у справах дітей в 2 загальноосвітніх школах району (Яменська ЗОШ І-ІІІ ст., Тимонівська ЗОШ І-ІІІ ст.) до 1 березня — Дня боротьби з наркоманією та наркобізнесом провела лекції з елементами тренінгу “Молодь вибирає майбутнє без наркотиків”. Виховним заходом було охоплено 45 учнів. Серед неповнолітніх розповсюджувалися буклети “Наркомания — долгая смерть короткой жизни”. Постійно проводяться індивідуально-профілактичні бесіди з неповнолітніми та їх батьками (за звітній період проведено 8 бесід). Працівники служби взяли участь у загальношкільних батьківських зборах у Воєводській ЗОШ І-ІІ ст..

За І квартал 2016 року службою у справах дітей було проведено 10 рейдів “Сім'я”, «Сім’я і діти», “Діти вулиці”, в ході яких відвідано 22 сім'ї, які опинилися в складних життєвих обставинах. За минулий період 2016 року на облік в службу було поставлено 1 дитину, яка опинилися в складних життєвих обставинах (дитина, що зазнала насильства в сім'ї). Станом на 31.03.2016 в службі у справах дітей перебуває 14 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. З даною категорією дітей та їхніми батьками службою у справах дітей постійно проводиться робота щодо недопущення бездоглядності, бродяжництва та правопорушень. Вживаються заходи соціального захисту дітей даної категорії, а саме: надання консультативних послуг, сприяння у наданні медичної допомоги, надання гуманітарної допомоги.

З метою соціального захисту дітей у березні 2016 року 4 неповнолітніх було влаштовано до КЗ “Лисичанський центр соціально-психологічної реабілітації дітей”: з них, 3 — діти, які опинилися в складних життєвих обставинах, 1 — дитина, позбавлена батьківського піклування, яку було виведено із прийомної сім'ї.

Станом на 31.03.2016 року на обліку в службі знаходиться 34 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування. Протягом І кварталу перевірено умови проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в 5 сім'ях опікунів (піклувальників). Знято з обліку 1 дитину, позбавлену батьківського піклування, у зв'язку з досягненням повноліття.

За звітний період спеціалісти служби у справах дітей взяли участь у 10 судових засіданнях у Троїцькому районному суді.

Було здійснено перевірку стану виховної роботи з профілактики правопорушень серед учнів у 1 загальноосвітній школі району (Сиротинська ЗОШ І-ІІ ст.).

Підготовлено та подано до Троїцького районного суду 2 позови про позбавлення батьківських прав, до Троїцького ВП ГУНП направлено 2 клопотання про притягнення до відповідальності батьків.

Службою у справах дітей здійснюється контроль за додержанням Закону України «Про загальну середню освіту»: відрахування дітей із загальноосвітніх шкіл району та переведення їх до інших навчальних закладів проводиться тільки за погодженням служби у справах дітей за умовою наявності необхідних документів (довідки з подальшого місця навчання дитини). За минулий період 2016 року було надано 17 погоджень на відрахування.

Службою у справах дітей було підготовлено 7 проектів розпоряджень та 7 висновків стосовно захисту законних прав та інтересів дітей.

 

Проведено виховний захід “Молодь обирає майбутнє без наркотиків”

 

 

До 1 березня — Дня боротьби з наркоманією та наркобізнесом служба у справах дітей Троїцької райдержадміністрації сумісно з Троїцьким ВП ГУНП провели виховний захід “Молодь обирає майбутнє без наркотиків”.

У 2 загальноосвітніх школах району проведено заходи з профілактики наркоманії та її негативних проявів. Під час виховного заходу учні 9-11 класів (Яменська ЗОШ І-ІІІ ст., Тимонівська ЗОШ І-ІІІ ст.) поповнили свої знання про страшного ворога “наркоманію”, обговорили, як наркотики впливають на здоров'я і стан людини. Всі учні ознайомилися із зовнішніми та внутрішніми обставинами, які призводять до наркоманії. Старший інспектор Троїцького ВП ГУНП Олександр Гребенюк ознайомив дітей з видами відповідальності стосовно розповсюдження наркотичних засобів.

Розроблено та розповсюждено серед дітей буклети з профілактики наркоманії “Зроби правильний вибір”.

Усі учасники заходу зробили висновок, що у моральному, медичному, соціальному, правовому аспектах наркоманія — зло.

Даним профілактичним заходом охоплено близько 45 учнів шкіл.

 

 

Майбутнє дітей в наших руках

 

Формування людини, як відомо, починається з дитинства. В молоді роки закладається основа не тільки відповідних знань, але й норм поведінки, звичок, потреб особи. Виховання молодого покоління - це виховання майбутнього кожної держави, і майбутнє залежить не тільки від рівня професійної підготовки цього покоління, але й від його моральних якостей.

На даний час значної актуальності набула проблема вживання алкогольних та слабоалкогольних напоїв, тютюнокуріння серед неповнолітніх, а також перебування дітей у нічний час в розважальних закладах.

Діти, постійно бачачи дорослих, у тому числі й батьків, які п'ють пиво або й міцніші алкогольні напої, палять, вважають це нормою життя. Але хто ж, як не дорослі, свідомі люди, повинні потурбуватися про майбутнє покоління? У той час, як своїм дітям батьки забороняють вживати алкоголь, палити цигарки, продавці торгових точок, виходячи на роботу, забувають про це і при продажу пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів не зважають на вік покупця.

Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» передбачено заборону щодо продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років. Продавець пива, крім безалкогольного, алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, тютюнових виробів зобов'язаний отримати у покупця, який купує перелічені товари, паспорт або інші документи, які підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку. У разі відмови покупця надати такий документ продаж вищевказаних товарів такій особі забороняється.

У травні 2013 року набрав чинності Закон України від 16 травня 2013 року № 243-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сферах розваг, або закладах громадського харчування у нічний час», який обмежив перебування дітей віком до 16 років без супроводу батьків чи законних представників у зазначених закладах у нічний час.

Даним законом доповнено кодекс України про адміністративні правопорушення статтею 180-1: «Порушення порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування», а також Закон України «Про охорону дитинства» статтею 20-1: «Особливості перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування».

Відповідно до ст.180-1 КУпАП відповідальність за перебування дітей у розважальних закладах та закладах громадського харчування у період з двадцять другої до шостої години без супроводу принаймні одного з батьків чи іншого законного представника дитини або особи, яка її супроводжує і несе за неї персональну відповідальність, підлягають посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, громадян - власників підприємств чи уповноважених ними осіб, громадян - суб’єктів підприємницької діяльності.

Крім того у разі виявлення дитини в розважальному закладі у нічний час буде притягнуто до адміністративної відповідальності батьків за неналежне виконання батьківських обов’язків (ст. 184 КУпАП).

Такі заходи не мають на меті обмежити у правах дітей, а тільки обмежити можливості впливу на них негативного та небезпечного середовища. Головна мета цих заходів – попередження злочинності як з боку дітей, так і проти них. Це ефективна можливість вберегти дітей від шкідливого впливу вулиці та стимулювання відповідальності батьків у цьому питанні.

Підприємцям слід неухильно дотримуватися чинного законодавства, не продавати пиво, алкогольні, слабоалкогольні напої та тютюнові вироби дітям, адже кожен з нас відповідає за майбутнє покоління.

Батькам потрібно пам’ятати, що вони є наставниками своїх дітей. Своєю поведінкою вони мають подавати гідний приклад своїм дітям, контролювати: де, з ким та як проводять свій вільний час діти, на що витрачають вони свої кишенькові гроші. І не забувати, що відповідальність за виховання дітей покладаєть на батьків.

 

Інформація

про роботу служби у справах дітей за 2015 рік

 

Проведено 10 засіданнь комісії з питань захисту прав дітей. Надано 44 консультації громадянам з питань захисту прав дітей, захисту їх житлових та майнових прав.

У лютому 2015 року було проведено сумісну нараду служби у справах дітей, районного ЦСССДМ, сектору КМСД Троїцького РВ ГУМВС, Троїцького ТМО, відділу освіти на тему “Профілактика бродяжництва, негативних проявів щодо дітей та шкідливих звичок серед неповнолітніх”, на якому затверджено Механізм взаємодії з питань профілактики шкідливих звичок серед дітей, пов’язаних із вживанням алкоголю та наркотичних засобів та Механізм взаємоінформування між сектором кримінальної міліції у справах дітей Троїцького РВ ГУМВС України в Луганській області, службою у справах дітей, відділом освіти Троїцької райдержадміністрації, Троїцьким РЦСССДМ у 2015 році.

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 23.01.2015 року №17 було поповнено ДБСТ Костроміних 1 дитиною, позбавленою батьківського піклування. Станом на 31.12.2015 р. в районі функціонує 6 прийомних сімей та 1 ДБСТ, в яких виховується 17 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Протягом звітнього періоду здійснено 7 перевірок прийомних сімей та ДБСТ.

Службою у справах дітей Троїцької райдержадміністрації проводиться певна робота у напрямку попередження злочинності, бездоглядності та шкідливих звичок серед дітей, правового виховання неповнолітніх, а саме: з 24 по 26 лютого служба у справах дітей в 3 загальноосвітніх школах району (Привільська ЗОШ І-ІІІ ст., Покровська ЗОШ І-ІІІ ст., Топольська ЗОШ І-ІІІ ст.) до 1 березня — Дня боротьби з наркоманією та наркобізнесом провела лекції з елементами тренінгу “Майбутнє дітей вільне від наркотиків”. Виховним заходом було охоплено 57 учнів. Постійно проводяться індивідуально-профілактичні бесіди з неповнолітніми та їх батьками (за звітній період проведено 19 бесід). Протягом квітня-травня служба у справах дітей взяла участь у загальношкільних батьківських зборах у 2 загальноосвітніх школах району, перед батьками виступили з лекцією «Роль сім’ї в профілактиці правопорушень серед дітей», проведено тестування для батьків, надано буклети на тему «Роль семьи в правовом воспитании ребенка». 24 квітня було проведено сумісну нараду служби у справах дітей, районного ЦСССДМ, сектору КМСД Троїцького РВ ГУМВС, відділу освіти «Профілактика правопорушень та бездоглядності серед дітей».

З 25 листопада по 10 грудня 2015 року служба у справах дітей взяла участь у акції «16 днів проти насильства». У 5 загальноосвітніх школах району проведено просвітницько-профілактичні заходи з протидії проявів насильства та жорстокого поводження серед дітей та над дітьми. Для учнів 5-9 класів (Вівчарівська ЗОШ І-ІІ ст., Розпасіївська ЗОШ І-ІІ ст., Троїцька ЗОШ І-ІІІ ст., Багачанська ЗОШ І-ІІ ст., Троїцька гімназія) проведено засідання “круглого столу” на тему “Як не стати жертвою насильства”. Розроблено та розповсюджено серед дітей буклети “Як захистити себе від насильства”. З метою виявлення проблем насильства в підлітковому середовищі проведено анкетування серед дітей 11-15 років. Проводилося індивідуальне консультування батьків щодо профілактики насильства в сім'ї. Даними профілактичними заходами було охоплено близько 100 учнів шкіл та їхніх батьків.

За 2015 рік службою у справах дітей було проведено 29 рейдів «Сім’я і діти», «Діти вулиці», було відвідано 63 сім’ї, та заклади, де проводять вечірнє дозвілля неповнолітні. В результаті рейду 1 неповнолітнього в стані алкогольного сп’яніння було вилучено з розважального закладу та передано батькам. На останніх Троїцьким РВ ГУМВС було складено протокол згідно ст. 184 КпроАП. На проведення даних заходів із районної Програми соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на 2007-2015 роки було виділено 1590 гривень (транспортні витрати). За минулий період 2015 року на облік в службу було поставлено 7 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, з них: 7 – які проживають в сім’ях, де батьки ухиляються від виконання своїх батьківських обов'язків. Знято з обліку 7 дітей, з них: 1 дитина — зміна місця проживання, 5 — припинення підстав взяття на облік, 1 — досягнення повноліття. Станом на 31.12.2015 року в службі у справах дітей перебуває 13 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. З даною категорією дітей та їхніми батьками службою у справах дітей постійно проводиться робота щодо недопущення бездоглядності, бродяжництва та правопорушень. Вживаються заходи щодо соціального захисту дітей даної категорії, а саме: надання консультативних послуг, сприяння у наданні медичної допомоги, надання гуманітарної допомоги. З метою соціального захисту дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, та за результатами проведення рейдів за заявою батьків до інтернатного закладу було влаштовано 5 дітей даної категорії. До 1 вересня для дітей даної категорії було проведено акцію “До школи з добрим настроєм”, в ході якої 10 дітям — учням загальноосвітніх шкіл району були вручені набори шкільного приладдя.

           22 травня службою у справах дітей сумісно з районним ЦСССДМ було проведено святкове засідання клубу прийомних сімей “З відкритим серцем”, присвячене Дню сім'ї та Дню матері, в якому взяли участь 6 прийомних сімей, 1 ДБСТ.

До 1 червня — Дня захисту дітей службою у справах дітей було проведено акцію “Зустрічаємо літо!”, в ході якої солодкі подарунки були вручені дітям, які опинилися в складних життєвих обставинах, і перебувають на обліку в службі у справах дітей, дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, які проживають в сім'ях опікунів (піклувальників), прийомних сім'ях.

До новорічних та Різдвяних свят службою у справах дітей було проведено акцію “Святкового Вам настрою”, в ході якої 40 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, отримали солодкі подарунки.

Станом на 31.12.2015 року на обліку в службі знаходиться 35 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 33 охоплено сімейними формами виховання (що складає 94 %), 2 — в інтернатному закладі. Протягом 12 місяців перевірено умови проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в 28 сім'ях опікунів (піклувальників). Знято з обліку 9 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них: 1 — усиновлення, 8 — досягнення повноліття. За 2015 рік 3 дітям було надано статус дітей, позбавлених батьківського піклування, з яких 3 дітей влаштовано під опіку.

За звітний період начальник служби у справах дітей та завідувач сектору опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей взяли участь у 14 судових засіданнях у Троїцькому районному суді.

Було здійснено перевірку стану виховної роботи з профілактики правопорушень серед учнів у 5 загальноосвітніх школах району (Лантратівська ЗОШ І-ІІІ ст., Новознам'янська ЗОШ І-ІІ ст., Тимонівська ЗОШ І-ІІІ ст., Яменська ЗОШ І-ІІІ ст., Покровська ЗОШ І-ІІІ ст.)

Службою у справах дітей здійснюється контроль за додержанням Закону України «Про загальну середню освіту»: відрахування дітей із загальноосвітніх шкіл району та переведення їх до інших навчальних закладів проводиться тільки за погодженням служби у справах дітей за умовою наявності необхідних документів (довідки з подальшого місця навчання дитини). За минулий період 2015 року було надано 124 погодження на відрахування.

Службою у справах дітей було підготовлено 12 проектів розпорядження та 9 висновків стосовно захисту прав дітей для розгляду у Троїцькому районному суді.

            Розроблена нова районна програма соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, на 2016 — 2020 роки, яку затверджено на сесії районної ради.

 

 

Проведено акцію “16 днів проти насильства”

 

 

З 25 листопада по 10 грудня 2015 року служба у справах дітей Троїцької райдержадміністрації взяла участь у акції “16 днів проти насильства”.

У 5 загальноосвітніх школах району проведено просвітницько-профілактичні заходи з протидії проявів насильства та жорстокого поводження серед дітей та над дітьми. Для учнів 5-9 класів проведено засідання “круглого столу” на тему “Як не стати жертвою насильства”. Діти дуже активно включились в роботу: обговорювали проблеми насильства та агресії у сім'ї та серед однолітків, демонстрували знання своїх прав, які захищає Конвенція ООН про права дитини.

Розроблено та розповсюждено серед дітей буклети “Як захистити себе від насильства”. З метою виявлення проблем насильства в підлітковому середовищі проведено анкетування серед дітей 11-15 років. Проводилося індивідуальне консультування батьків щодо профілактики насильства в сім'ї.

Даними профілактичними заходами охоплено близько 100 учнів шкіл та їхніх батьків.

 

 

 

|| Наступна сторінка
Сторінки: 1 2
Троїцька районна державна адміністрація
92100, Луганська область, смт. Троїцьке, пр. Перемоги, 60
Тел. (код 06456): 2-12-41. Факс: 2-15-51, 2-12-85
Веб-сайт: http://tr.loga.gov.ua
E-mail: trda@tr.lg.ukrtel.net
У разі використання матеріалів сайту посилання на old.tr.loga.gov.ua є обов'язковим.
Відповідальний за розміщення інформації: Троїцька РДА