Сьогодні: середа, 29 березня 2017  
ПошукПошук:

ОпитуванняОпитування

Посилання
Офіційне Інтернет-представництво Президента України
Веб-портал органiв виконавчої влади України
Луганська обласна державна адміністрація

Троїцька РДАДіяльність РДАЕкономіка
Сільське господарство

Проведено агронавчання

 

21 березня 2017 року під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Олега Сліпця із залученням представників провідних фірм- постачальників засобів захисту рослин, насіннєвого матеріалу, добрив відбулася семінар-нарада з керівниками та спеціалістами агропідприємств та фізичними особами-землекористувачами з питань організації проведення весняно-польових робіт.

На початку наради начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Олександр Шкальний ознайомив присутніх з основними здобутками аграрної сфери району у 2016 році та планами розвитку АПК району на 2017 рік. Представниками компаній виробників та дістрибуторів насіння та засобів захисту рослин Сингента, Біосепт, Лозовського насіннєвого заводу та Торгового дому «Агрохім» були надані рекомендації щодо особливостей вирощування та догляду за посівами основних видів сільськогосподарських культур в умовах поточної весни. Також у заході брали участь представники загальновідомих компаній дистрибуторів сільськогосподарської техніки «ТЕХНОТОРГ», «Агроімпорт» та «Агроресурс». Вони наголосили, що з року в рік троїцькі аграрії являються відповідальними партнерами у договірних відносинах і компанії у подальшому будуть співпрацювати з троїчанами на взаємовигідних умовах.

Питання розробки стратегії проведення комплексу весняно-польових робіт та придбання якісного посівного матеріалу, засобів захисту рослин та паливно-мастильних ресурсів у 2016 році є найактуальним питанням напередодні початку масових польових робіт.

 

 

Охорона праці під час проведення весняно-польових робіт

 

Напруженою для працівників села є пора весняно-польових робіт. Збіг робіт, велика кількість техніки і людей, що працюють на полі – все це об’єктивно збільшує вірогідність травматизму, особливо при недотриманні керівниками усіх рівнів та робітниками правил техніки безпеки та неналежної організації робіт.

Тому необхідною умовою успішного проведення весняно-польових робіт та збереження людського потенціалу є суворе дотримання працівниками трудової та виробничої дисципліни, правил охорони праці та пожежної безпеки. Цього вимагає Закон.

Агропромисловий комплекс України відноситься до галузей економіки як один з найбільш травмонебезпечних (за кількістю загиблих на виробництві поступається лише вугільній галузі). Аналіз травматизму показує, що близько 80% нещасних випадків на виробництві трапляється з-за організаційних причин. Це – порушення трудової і виробничої дисципліни (в тому числі невиконання посадових обов’язків, вимог інструкцій з охорони праці), неякісне розроблення або відсутність посадових інструкцій та інструкцій з охорони праці, неякісне проведення або не проведення навчання та інструктажів з охорони праці, порушення правил дорожнього руху, порушення технологічного процесу, правил безпеки під час експлуатації машин, обладнання та транспортних засобів, незастосування засобів індивідуального і колективного захисту та інше.

З метою підвищення рівня охорони праці у період виконання комплексу весняно-польових робіт слід дотримуватись таких рекомендацій:

- провести навчання та перевірку знань з питань охорони праці, інструктажі з охорони праці всіх працівників відповідно до вимог законодавства;

- не допускати до роботи робітників, які не пройшли медичний огляд; - забезпечити працюючих спецодягом, засобами індивідуального захисту, аптечкою, питною водою та засобами пожежогасіння;

- визначити місця, призначені для відпочинку, вживання їжі та паління; - виключити випадки допуску до виконання робіт з пестицидами та агрохімікатами осіб молодше 18 років, а також працівників, які мають медичні протипоказання; - перед кожним виходом у поле перевіряти технічний стан машин та механізмів, які будуть задіяні у технологічному процесі; - розробити маршрути безпечного руху техніки, виключити випадки використання тракторів і автомобілів не за призначенням, встановити контроль за їх пересуванням до місць виконання робіт; - завантаження сівалок посівним матеріалом та добривами повинно виконуватись тільки механізованим способом; - заміну, очищення та регулювання робочих органів навісних машин та знарядь, які знаходяться у піднятому стані, слід проводити після вжиття заходів, що запобігають їх самовільному опусканню; - перевезення працівників до місця роботи і назад проводити тільки на спеціально обладна-них автомобілях.

Дотримання усіма сторонами виробничого процесу законодавства з охорони праці – це запорука успішної, продуктивної та безпечної праці.

 

20.03.2016

 

 

Страховий експерт з охорони праці

відділу профілактики виробничого травматизму

відділення виконавчої дирекції Фонду СНВ

у Старобільському районі                                                                                               Є.М.Нікольчук

 

 

 

 

Безпека праці при роботі з пестицидами та агрохімікатами

 

Напруженою для працівників села є пора весняно-польових робіт. Збіг робіт, велика кількість техніки і людей, що працюють на полі – все це об’єктивно збільшує вірогідність травматизму, особливо при недотриманні правил техніки безпеки і неналежної організації робіт. Особливу увагу слід звернути на використання під час виробництва пестицидів та агрохімікатів. Невміле їх застосування може призвести до отруєння працюючих з ними людей, загибелі корисних комах, тварин, птиці, а також до забруднення оточуючого середовища.

Правильна організація робіт – одна із основних вимог попередження шкідливої дії пестицидів та агрохімікатів на організм людини. Робота з пестицидами і агрохімікатами повинна проводитись силами постійних бригад, які пройшли медичний огляд, навчання і інструктаж з охорони праці, правила надання першої допомоги потерпілим при нещасних випадках. Керівниками робіт призначаються особи, які мають певний досвід роботи з пестицидами і агрохімікатами або пройшли курс спеціальної підготовки.

Не допускаються до роботи особи віком менше 18 років, жінки в період вагітності і годування дитини, особи, які перенесли хірургічні операції (протягом року) і мають медичні протипоказники, жінки старше 50 років і чоловіки старше 55 років. Категорично забороняється допуск до роботи в нетверезому стані. Всі роботи по хімічній обробці ґрунту і рослин повинні проводитися під керівництвом агрономів або спеціалістів по захисту рослин.

Працівники, задіянні на виконанні даних робіт, повинні ознайомитися з особливостями використання пестицидів і агрохімікатів, знати правила безпечної роботи з ними та бути забезпечені засобами індивідуального захисту. Всі роботи повинні бути механізовані, з використанням спеціальних машин та апаратури.

Роботу з пестицидами слід проводити при температурі не вище 240 С при мінімальних повітряних потоках. При похмурій погоді дозволяється проводити роботи з пестицидами при температурі не нижче +10 0 С.

Тривалість робочого дня при роботі з надзвичайно небезпечними і високо небезпечними речовинами не повинна перевищувати 4 годин, з рештою пестицидів – 6 годин. Для прийому їжі та відпочинку відводять спеціально обладнанні місця, які повинні бути забезпечені бачком з питною водою, рукомийником, милом, рушником та аптечкою першої допомоги. Місця для відпочинку повинні знаходитися на відстані не менше 200 м з підвітряного боку від робочого місця.

Керівники робіт повинні постійно стежити за станом і самопочуттям працюючих. При першому наріканні робітників на своє здоров`я їх негайно відстороняють від роботи, приймають заходи по наданню першої та кваліфікованої медичної допомоги.

Механізовані роботи на ділянках, оброблених пестицидами, незалежно від термінів їх застосування, допускається проводити при наявності закритих кабін на тракторах і мобільних транспортних агрегатів.

Всі ці заходи сприятимуть успішній, продуктивній та безпечній праці робітників, збережуть їх життя та здоров`я.

 

16.03.2017

 

Страховий експерт з охорони відділу профілактики

виробничого травматизму відділення виконавчої

дирекції Фонду у Старобільському районі Луганської області                                                                             Є.М.Нікольчук

 

 

 

Пестициди і агрохімікати – безпека перш за все

 

15 березня 2017 року у залі засідань районної ради за участі начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Олександра Шкального відбулося навчання осіб, робота яких пов’язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами та агрохімікатами.

Звертаючись до присутніх у залі спеціаліств агроформувань, механізаторів, водіїв Олександр Шкальний наголосив: «Починаються весняно – польові роботи і дуже важливо звернути увагу всіх аграріїв на питання безпеки праці з пестицидами і агрохімікатами, бо від цього залежить здоров’я людей».

Важливу і корисну інформацію сільгоспвиробникам надала завідувач Троїцького лабораторного відділення Сватівської міжрайонної філії ДУ Луганський лабораторний центр МОЗ України Валентина Рагуткіна, яка розповіла про умови роботи з пестицидами і агрохімікатами та санітарно – гігієнічні норми.

Головний державний інспектор відділу нагляду в АПК, СКС, на транспорті і у зв’язку Держпраці в Луганській області Владислав Солдатенко звернув увагу присутніх на питання правильної організації праці під час роботи з пестицидами і агрохімікатами.

Головний спеціаліст – державний фітосанітарний інспектор відділу контролю за обігом засобів захисту рослин управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби Василь Лященко ознайомив присутніх з різноманітних пестицидів і агрохімікатів та механізмом їх дії на рослини і шкідників, вимогами безпеки під час протруювання насіння, обприскуванні с/г культур та фумігації приміщень.

Навчання пройшло 109 осіб, задіяних на роботах, які пов’язані з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами та агрохімікатами.

 

Земельні питання надважливі і потребують лобіювання

 

3 березня 2017 року за участі голови райдержадміністрації Олександра Іванова та начальника управління агропромислового розвитку Олександра Шкального пройшла зустріч народного депутата України Віталія Курила з аграріями Троїцького району.

Керівники сільськогосподарських підприємств району підняли актуальні питання для селян району – відшкодування селянам за паї, на яких ведеться будівництво фортифікаційних споруд для облаштування державного кордону, питання пільгового оподаткування, пільги на розвиток тваринництва, садівництва та інше. Піднімали надважливі питання про мораторій на продаж землі та прийняття законів, які б і вивели «тиху» продаж паїв на законний рівень, і стабілізували ринок землі в Україні. Аграрії попросили Віталія Курила пролобіювати від їх імені в Кабміні ці важливі для селянства питання.

В обговоренні приймали участь Дмитро Оденчук, Володимир Боровський, Сергій Стародєдов, Олександр Іванов, Сергій Криворучкін, Петро Потєряхін та інші. Віталій Семенович пообіцяв проконсультуватися по всіх цих питаннях з депутатами-аграріями і вже тоді дати детальні відповіді.

 

 

У райдержадміністрації відбулася нарада з актуального питання району

 

28 лютого 2017 року під головуванням голови райдержадміністрації Олександра Іванова відбулася нарада з орендарями земельних ділянок державної форми власності і незапитаних земельних ділянок. У нараді брали участь заступник голови районної ради Олександр Мороз, начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Олександр Шкальний, представники ЗМІ.

Присутнім було запропоновано в рамках чинного законодавства (Закон України "Про оренду землі") обговорити і вирішити питання збільшення розміру відсотка орендної плати.

Олександр Шкальний повідомив, що станом на 01.01.2017 діють 45 договорів оренди невитребуваних земельних ділянок, 17 договорів оренди землі запасу і 4 договори оренди земель резервного фонду орендодавцем яких є районна державна адміністрація. Розмір орендної плати - 3% - 54 договору, 4,5% - 11 договорів, 6% - 1 договір.

На узгодження було подано 1 заяву від агроформування "Воєводське", для якого в ході обговорення, було прийнято рішення встановити 5% розміру орендної плати від нормативної грошової оцінки землі. Також, саме, цього розміру вирішили дотримуватися для всіх, хто буде укладати вперше договір або переукладати при завершенні терміну договору в цьому році.

Голова РДА зазначив, що земельні відносини актуальне для нашого району питання і вирішувати його потрібно в форматі обговорення, і в процесі діалогу приходити до взаєморозуміння.

На робочому зібранні був присутній керівник ПСП «Агрофірми Привілля», голова ГО «Аграрний Союз Луганської області» Дмитро Оденчук, який розповів присутнім про свою участь у Всеукраїнській конференції, де серед інших обговорювалося питання продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення.

Підсумовуючи наради голова райдержадміністрації звернувся до учасників заходу щодо необхідності проведення наради з аграрних питань, запросивши до діалогу народного депутата України Віталія Курила, селищного та сільських голів, керівників агроформувань району, приватних землевласників.

 

 

Підведені підсумки роботи галузі тваринництва у січні 2017 року 

 

За січень 2017 року сільськогосподарськими підприємствами району реалізовано худоби 86,7 тонни, що більше на 65,2 тонни до відповідного періоду минулого року.        

За звітний період господарствами вироблено 248,4 тонни молока, що складає 102% до відповідного періоду минулого року.

За січень надоєно молока на одну корову по району 345 кг, що більше на 14 кг, до відповідного періоду минулого року, отримано по 630 грамів приросту на відгодівлі ВРХ, та по 370 грамів на відгодівлі свиней.

Станом на 01.02.2017 поголів’я великої рогатої худоби по сільськогосподарським підприємствам району складає 1775 голів, що менше на 799 голів проти минулого року, корів 706 голів, менше на 1 голову, свиней 696 голів, менше на 523 голови. 

 

Проведено роботу з визначення показників чисельності поголівя худоби та птиці в господарствах населення

 

Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації на виконання розпорядження голови облдержадміністрації № 786 від 23 грудня 2016 року «Про облік кількості поголів’я худоби та птиці, сільськогосподарської техніки та посівних площ в особистих господарствах населення сільської місцевості Луганської області» разом з сільськими радами провело роботу з визначення показників чисельності поголів’я худоби та птиці, кількості сільськогосподарської техніки, посівних площ в особистих  селянських господарствах району.

Станом на 01.01.2017 в особистих селянських господарствах на території 17 сільських та 1 селищної рад району утримувалось 1978 голів великої рогатої худоби, що менше на 297 голів проти минулого року, корів 1094 голови, менше на 122 голови, свиней 2020 голів, менше на 542 голови, овець 1497 голів, що більше на 207 голів, птиці 49,7 тис. голів, на рівні минулого року, 6070 бджілосемей, що більше на 223 бджолосім’ї.

У населення у наявності 334 трактори, 52 вантажних автомобіля, та 17 зернозбиральних комбайнів.

За даними сільських та селищної рад 1509 громадян самостійно обробляють земельні паї загальною площею 13090 га та 925 громадян обробляють 1630 га земель (рілля, сіножаті) з цільовим призначенням для створення ОСГ.

 

Підсумки роботи агропромислового комплексу району у 2016 році

 

За підсумками роботи підприємств агропромислового комплексу району у 2016 році зернові зібрані на площі 31546 га, що становить 98,7%. У зв'язку з тривалими опадами до збирання залишилось 405 га кукурудзи на зерно. Валовий збір склав 117,5 тис. тонн врожайність 37,2 ц/га, що на 11,3 ц/га вище ніж у 2015 році, в тому числі озимої пшениці – 66,1 тис. тонн, урожайність – 39,4 ц/га (+13,7 ц/га), ярого ячменю – 13,4 тис. тонн, урожайність 25,5 ц/га (+5,1 ц/га), вівса - 0,7 тис. тонн, урожайність - 27,2 ц/га (+6,7 ц/га до 2015 р.), гороха зібрано 1,2 тис. тонн, врожайність 37,5 ц/га, проса – 0,3 тис. тонн, урожайність – 13,4 ц/га, кукурудзи на зерно – 33 тис. тонн врожайність - 40,9 ц/га (+9,5 ц/га), сорго зібране на площі 616 га намолочено 2731 тонна отримана врожайність 44,4 ц/га. Соняшник зібраний на площі 43633 га з 43669 га (99,9 %) отримано валовий збір 90,5 тис. тонн, урожайність 20,7 ц/га (+3,5 ц/га до 2015), льон - кудряш - валовий збір - 685 тонн, урожайність 19,6 ц/га (+8,8 ц/га).

Під врожай 2017 року посіяно 19222 га озимої пшениці, 22 га озимого ячменю, що становить 82% від запланованого посіву. Крім того посіяно 146 га ріпака.

Галузь тваринництва розвинена в 3 агроформуваннях. Динаміка поголів'я в агроформуваннях в порівнянні з попереднім роком показує стабілізацію поголів’я дійного стада. Станом на 01.01.2017 поголів'я ВРХ по агроформуванням становило 1780 голів, що на 84 голови ВРХ менше ніж на 01.01.2016, у тому числі 720 корів, на 9 голів корів більше, ніж на 01.01.2016. Валовий надій на фуражну корову у фізичному виразі 3289 тонн за 2016 рік (-29 % до 2015 року), виробництво м'яса збільшилась на 8% або на 44 тонни і склало 617 тонн.

За підрахунками управління агропромислового розвитку в галузі виробництво валової продукції за підсумками року складе біля 130% до попереднього року, тобто понад 394 млн. грн. (2015 рік – 302,8 млн. грн). Зростання виробництва повязане в основному зі збільшенням обсягів виробництва соняшника на 25 тис. тонн або на 40%.

Орендна плата, а це 119,1 млн. грн (13307 договорів), за оренду земельних паїв виплачено практично на 100 %. Середній відсоток нарахування по району склав 5,41 % від нормативної грошової оцінки землі, що є найвищім показником серед районів області. Інвестиції у розвиток галузі склали 124 млн. грн, а саме придбано 12 зернозбиральних комбайнів, 30 тракторів, всього близько 110 одиниць сільськогосподарської техніки.

 

 

Фермерському руху в районі бути

 

Голова районної державної адміністрації Олександр Іванов та голова районної ради Сергій Терещенко 21 грудня поточного року взяли участь в якості запрошених у звітно-виборчій конференції Асоціації фермерів та приватних землевласників Троїцького району. На порядок денний були винесені питання переобрання голови та президії асоціації.

Під час дискусії була зазначена необхідність збереження районної організації Асоціації фермерів та приватних землевласників України у зв'язку з тим, що останнім часом в державі приділяється недостатня увага розвитку фермерського руху. Основною  метою Асоціації є сприяння розвитку масового фермерського руху на Україні та консолідація зусиль своїх фіксованих членів, а також прогресивних верств населення України для сприяння створенню і розвитку альтернативного державному, конкурентноспроможного, високотоварного господарського укладу в аграрному секторі економіки України, заснованого на приватній власності на землю, засоби виробництва, вироблену продукцію та доходи. Захист законних соціальних, економічних та інших інтересів своїх членів.

Головою Асоціації фермерів та приватних землевласників Троїцького району був обраний Дмитро Кучеренко. Також на конференції було прийнято рішення щодо внесення змін до статуту організації з метою приведення його у відповідність до чинного законодавства.

 

 

Майбутнє за асоціаціями та кооперативами

 

5 грудня 2016 року в районі відбулась робоча зустріч керівництва Аграрного союзу України та Асоціації фермерів та приватних землевласників України з аграріями.

У зустрічі брали участь голова райдержадміністрації Олександр Іванов, голова районної ради Сергій Терещенко, сільгосптоваровиробники та фізичні особи, що обробляють земельні ділянки самостійно.

Виконуючий обов'язки голови Асоціації фермерів та приватних землевласників у Луганській області Сергій Ковальов означив основні проблеми, які постали перед аграріями області у зв'язку з проведенням на території області антитерористичної операції – це незадовільний стан основних автошляхів, через що луганські сільгосптоваровиробники недоотримують достойну ціну за свою продукцію та переплачують за товаро-матеріальні цінності, задіяні у виробництві.

Заступник генерального директора Асоціації фермерів та приватних землевласників України Михайло Данкевич розповів про основні напрямки роботи Асоціації, проблемні питання, над вирішенням яких працює Асоціація. У своєму виступі він зазначив, що вирішення більшості питань потребує згуртованих дій аграріїв.

Голова Аграрного союзу України Геннадій Новіков ознайомив присутніх з новелами законодавства, що вже діють та прийняття яких очікується до кінця року. Це збереження системи оподаткування аграрного бізнесу, відміна пільг зі сплати ПДВ, питання передачі земель державної власності у розпорядження місцевих громад, питання нормативної грошової оцінки землі та ін. Було означено, що Аграрний союз України приймає активну участь у лобіюванні інтересів своїх членів як на рівні профільного міністерства та Кабінету міністрів України, так і на законодавчому рівні. Також Геннадій Володимирович озвучив основні напрямки бюджетного фінансування, закладені у проекті Державного бюджету на 2017 рік.

Під час дискусії аграрії дійшли висновку, що без прийняття спільних виважених рішень для захисту та лобіювання своїх інтересів немає майбутнього.

 

 

 

Підсумки роботи галузі агропромислового виробництва Троїцького району

 за 10 місяців 2016 року

За оперативними даними в районі станом на 10.11.2016 зернові зібрані на площі 27069 га, що становить 85 %. У зв'язку з тривалими опадами до збирання залишилось 4,1 тис. га кукурудзи на зерно (50%) та сорго 523 га (85%). Валовий збір склав 100,2 тис. тонн, врожайність - 37 ц/га, що на 10 ц/га вище ніж у 2015 році, в тому числі озимої пшениці – 66,1 тис. тонн, урожайність – 39,4 ц/га (+13 ц/га), ярого ячменю – 13,4 тис. тонн, урожайність 25,5 ц/га (+4,5 ц/га), вівса - 0,7 тис. тонн, урожайність - 27,2 ц/га (+4,9 ц/га до 2015 р.), гороха зібрано 1,2 тис. тонн, врожайність 37,5 ц/га, проса – 0,3 тис. тонн, урожайність – 13,4 ц/га, кукурудзи на зерно – 18 тис. тонн врожайність - 43,7 ц/га, збирання триває. Соняшник зібраний на всій площі 42069 га з 43669 га (96 %) отримано валовий збір 88 тис. тонн, урожайність - 20,9 ц/га (+4,9 ц/га до 2015 р.), льон - кудряш - валовий збір - 685 тонн, урожайність 19,6 ц/га (+8,8 ц/га).

Під врожай 2016 року посіяно 19174 га озимої пшениці, 22 га озимого ячменю, що становить 82% від запланованого посіву. Крім того посіяно 146 га ріпака.

 Галузь тваринництва розвинена в 3 агроформуваннях. Динаміка поголів'я в агроформуваннях в порівнянні з попереднім роком показує зниження дійного стада у зв'язку з ліквідацією галузі в СТОВ «Воєводське». Станом на 01.11.2016 поголів'я ВРХ по агроформуванням становило 1819 голів, у тому числі 691 корова, що на 817 голів ВРХ (на 31%) і на 93 голів корів (12%) відповідно менше, ніж на 01.11.2015. Знизився валовий надій на 31 % у фізичному виразі 2850 тонн за 10 місяців, виробництво м'яса ВРХ збільшилось на 4% або на 18 тонн і склало 515 тонн.

За підрахунками управління агропромислового розвитку в галузі виробництво валової продукції за підсумками року складе біля 130% до попереднього року, тобто понад 393 млн. грн. (2015 рік – 302,8 млн. грн). Зростання виробництва пов’язане в основному зі збільшенням обсягів виробництва соняшника на 25 тис. тонн.

Орендна плата, а це 111 млн. грн (13244 договорів), за оренду земельних паїв виплачено практично на 75,5%. Середній відсоток нарахування по району склав 5,25% від нормативної грошової оцінки землі, що є найвищим показником серед районів області.

 

 

Техніка безпеки під час проведення весняно-польових робіт

 

Весняно-польові роботи – напружений етап річного циклу агропромислового виробництва, під час якого об’єктивно збільшується вірогідність травматизму, особливо при недотриманні правил техніки безпеки та охорони праці, неналежної організації робіт.

Умови праці у сільськогосподарському виробництві мають свої особливості. Здебільше польові роботи виконуються на значній відстані від центральної садиби і тракторної бригади. Через це понижується контроль за безпекою працюючих зі сторони адміністрації підприємства. У цих умовах підвищується особиста відповідальність механізаторів за безпеку проведення технологічних робіт.

Враховуючи особливості проведення даного процесу, його інтенсивності та підвищення ризику травмування, з метою профілактики травматизму керівники сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств повинні взяти під особистий контроль питання стану безпеки під час проведення весняно-польових робіт, мобілізувати колективи на виконання необхідних заходів з охорони праці.

Перед початком весняно-польових робіт роботодавцям насамперед всього потрібно організувати навчання працюючих безпечним методам роботи, провести відповідні інструктажі з охорони праці з усіма працівниками, зайнятими у виробничих процесах, організувати та провести у відповідному порядку медичний огляд. Працюючих у польових умовах робітників необхідно забезпечити спецодягом, засобами індивідуального захисту, аптечками, питною водою, гарячим харчуванням.

Інженерна служба агроформувань повинна забезпечити використання справної та безпечної техніки. Сівалки і посадкові машини повинні мати справну підніжну дошку та поручні, перила за спиною сівальника, якщо причеплені борони, котки, шлейфи і т.д. Сільгосптехніка повинна бути обладнана захисним огородженням на карданні, ланцюгові, пасові і зубчасті передачі, пристосуванням для очищення робочих органів, двостороннею сигналізацією, надійним кріпленням маркерів в транспортному положенні. Транспортні засоби повинні бути укомплектовані первинними засобами пожежогасіння.

Завантаження сівалок посівним матеріалом та добривами повинно виконуватись тільки за допомогою механічної заправки. При застосуванні гербіцидів та пестицидів для обробітку безпосередньо в полі необхідно обов’язково пересвідчитись, що в зоні роботи агрегату та на прилеглих полях не працюють люди, а в разі виконання на цих полях в подальшому агротехнічних операцій витримувати карантинні строки, які встановлені на певний вид пестицидів. Заміну, очищення та регулювання робочих органів навісних машин та знарядь, які знаходяться в піднятому стані, слід проводити після вжиття заходів, що запобігають їх самовільному опусканню.

Зазначені та подібні заходи не вимагають від господарників якихось значних фінансових, трудових, матеріальних витрат, але суттєво допоможуть зберегти життя і здоров’я працюючих.

Отже, необхідною умовою успішного проведення комплексу весняно-польових робіт та збереження людського потенціалу є суворе дотримання працівниками трудової та виробничої дисципліни, правил охорони праці, пожежної безпеки.

 

 

16.03.2016

 

Страховий експерт з охорони праці

відділу профілактики виробничого травматизму

відділення виконавчої дирекції Фонду СНВ

у Старобільському районі                                                                                                                                 Є.М.Нікольчук

 

 

 

Об'єднання сільгосптоваровиробників – запорука успішного відстоювання власних іннтересів

 

За запрошенням аграріїв 26 лютого 2016 року до району з робочим візитом завітав голова громадської спілки «Аграрний союз України» Геннадій Новіков.

У зустрічі брали участь голова райдержадміністрації Олександр Іванов, голова районної ради Сергій Терещенко, селищний, сільські голови та землевпорядники селищної та сільських рад, сільгосптоваровиробники та фізичні особи, що обробляють земельні ділянки самостійно.

Геннадій Новіков ознайомив присутніх з напрямками роботи Аграрного союзу України, нагальними питаннями, що на даний час вирішує Аграрний союз України, які істотно впливають на сталу роботу та добробут аграріїв.

У ході дискусії селяни дійшли висновку, що без організованої цілеспрямованої роботи із захисту своїх інтересів на державному рівні (мається на увазі відстоювання пільгового оподаткування, заборони продажу земель сільгосппризначення) немає майбутнього. Пан Новіков зазначив важливість об'єднання сільгосптоваровиробників для відстоювання своїх законних прав через створення районних осередків Аграрного союзу України або районних організацій роботодавців агропромислового комплексу на прикладі створеного нещодавно в районі. Закликав Організацію роботодавців приєднатись до Аграрного союзу України в якості асоційованого члена для спільного відстоювання інтересів. Сільгосптоваровиробники пообіцяли найближчим часом розглянути дану пропозицію.

 

 

Організація роботодавців - це рушійна сила в підтримці соціальних ініціатив у районі

 

19 лютого 2016 року в залі засідань райдержадміністрації та райради відбулася звітна конференція Організації роботодавців «Союз роботодавців агропромислового комплексу Троїцького району Луганської області», на яку були запрошені голова райдержадміністрації Олександр Іванов, голова районної ради Сергій Терещенко, керівники закладів соціальної сфери, селищний та сільські голови, керівники агроформувань та громадяни, що самостійно обробляють земельні ділянки.

Було розглянуто звіт голови правління про виконану роботу та звіт голови ревізійної комісії за 2015 рік, інші організаційні питання.

Голова правління Вячеслав Пономаренко в ході виступу зазначив основні моменти діяльності Організації роботодавців у 2015 році, визнавши, що основна діяльність Організації була направлена на рішення питань соціальної сфери села, зокрема за рахунок коштів Організації роботодавців придбано медичного обладнання для Троїцького ТМО на суму 357 тис. грн, надана матеріальна допомога районному відділу культури на сумму 88 тис. грн (участь у Сорочинському ярмарку, утеплення 2 бібліотек), матеріальна допомога відділу освіти 157 тис. грн (оздоровлення дітей 45 тис. грн, проведення оздоблювальних робіт у школах району та ін.) тощо. По всім питанням були прийняті відповідні рішення.

Також було вирішено зменшити щорічний внесок до 10 грн з 1 га оброблюваної площі.

У ході обговорення питань завідуюча поліклінікою Троїцького ТМО Наталія Лукіянчук, директор Терцентру Валентина Ільницька, начальник відділу освіти Людмила Суська та голова районної ради ветеранів Валентин Свєрдлов наголосили на важливій місії Організації роботодавців, подякували Союзу роботодавців за тісну співпрацю та співробітництво. Побажали і в подальшому, щоб сільгосптоваровиробники не були байдужі до потреб незахищених верств населення району.

Проведено агронавчання з сільгосптоваровиробниками

 

19 лютого 2016 року в залі засідань райдержадміністрації та райради під головуванням начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Олександром Шкальним відбувся семінар-нарада з керівниками сільськогосподарських підприємств та фізичними особами -землекористувачами.

Представниками компаній виробників та дістрибуторів насіння та засобів захисту рослин Сингента, Піонер та ТД «Агрохім» були представлені новітні сорти та засоби захисту рослин, рекомендовані для вирощування та застосування в нашій агрокліматичній зоні. Начальник кредитного відділу Сватівського відділення Ощадбанка Віталій Волчков ознайомив присутніх з пропозиціями щодо умов кредитування сільгосптоваровиробників.

Питання розробки стратегії проведення комплексу весняно-польових робіт та придбання якісного посівного матеріалу, засобів захисту рослин та паливно-мастильних ресурсів у 2016 році є найактуальним питанням напередодні початку масових польових робіт.

 

 

Підведено підсумки роботи галузі тваринництва за січень 2016 року

 

В районі галуззю тваринництва займаються 4 сільськогосподарських підприємства: СТОВ «Артеміда», СТОВ «Воєводське», СТОВ «Лан», ПСП «Агрофірма Привілля» та особисті селянські господарства. Агроформуваннями району за січень 2016 року вироблено 242 тонн молока. Надій на корову склав 331 кг. Реалізовано м’яса 21,5 тонн. Отримано приплоду КРС – 66 голів.Свиней – 124 голови. Середньодобовий приріст на відгодівлі ВРХ склав - 420 грамів, свиней – 586 грамів.

За результатами моніторингу, проведеного управлінням АПР Троїцької РДА разом з селищною та сільськими радами, поголів’я ВРХ в господарствах населення станом на 01.01.2016 складало 2775 голів, що на 650 голів менше у порівнянні з 2015 роком, у т. ч. корів – 1216 голів, що на 400 голів менше, поголів’я свиней складає 2562 голови, що на рівні минулого року.

Головна причина зниження поголів’я корів в господарствах населення – висока собівартість не покривається низькими закупівельними цінами на молоко, значна віддаленість від переробників та несвоєчасність розрахунків заготівельників за здану сировину.

Обговорено питання розвитку агропромислового сектору району

 

15 лютого 2016 року з робочим візитом відвідали Троїцький район заступник голови Луганської обласної державної адміністрації Сергій Хлякін та директор Департаменту агропропромислово розвитку  Григорій Кравченко.

У ході візиту відбулася нарада за участю голови райдержадміністрації Олександра Іванова, голови районної ради Сергія Терещенка, начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Олександра Шкального, керівників-аграріїв, депутатів районної ради, підприємців, представників громадськості.

Під час наради були обговорені питання розвитку агропромислового сектору району: оподаткування, земельні відносини,  особливості вирощування зернових культур в умовах ризикованого землеробства, кредитування та пільги для розвитку тваринництва та інше.

На запрошення голови організації работодавців «Союз работодавців агропромислового комплексу Троїцького району Луганської області» представники ПрАТ "Хлебинвест" м.Сєвєродонецька презентували хлібні вироби для троїцьких підприємців.

Цього ж дня Сергій Хлякін та Григорій Кравченко провели зустріч з колективом масло-екстракційного заводу ТОВ «Агро Кепітал Груп ЛТД».

 

Підсумки роботи галузі агропромислового виробництва Троїцького району у 2015 році

 

Рослинництво. Валовий збір зернових та зернобобових культур за результатами роботи агроформувань району склав 97,1 тис. тонн, врожайність 25,9 ц/га зі збиральної площі 37,6 тис. га, що склало 71,4 % до запланованого. В тому числі озимої пшениці – 59,8 тис. тонн, урожайність – 25,7 ц/га, ярого ячменю – 11,5 тис. тонн, урожайність 20,4 ц/га, вівса - 0,8 тис. тонн, урожайність - 20,5 ц/га, проса - 2,5 тис. тонн, урожайність – 21,3 ц/га, сорго - 1,4 тис. тонн, урожайність - 48,6 ц/га, кукурудзи на зерно – 20,8 тис. тонн врожайність – 31,4 ц/га та нішевих гречки 26 тонн (5,7ц/га), гороху – 162 тонни (19,2 ц/га). Отримано валовий збір соняшника 64,5 тис. тонн (99% до запланованого), урожайність 17,2 ц/га, льон - кудряш - валовий збір - 123 тонни, урожайність 10,8 ц/га. Недобір врожаю склався у зв'язку зі складинми погодньо-кліматичними умовами на протязі вегетаційного періоду основних зернових культур – це відсутність на протязі тривалого часу опадів, посушлива погода та підвищена температура повітря.

Під врожай 2016 року посіяно 17914,67 га озимої пшениці, що становить 66% від запланованого посіву у зв'язку з відсутністю вологи. За даними Троїцької метеостанції опади у липні склали 25,3 мм (39% від норми), у серпні - 4,0 мм (8% від норми), вересні - 14,7 мм (18%), у жовтні всього 8,8 мм. Разом за 4 місяця випало 52,8 мм опадів, що в кінцевому підсумку докорінно змінило заплановану структуру посівних площ під урожай 2016 року.

Тваринництво. Галуззю тваринництва займаються 4 агроформування. Динаміка поголів'я, як у населення, так і в агроформуваннях в порівнянні з попереднім роком показує значне зниження дійного стада. Станом на 01.01.2016 поголів'я ВРХ по агроформуванням становило 2568 голів (-757 голів, або 77% до 01.01.2015), у тому числі 729 корів, що на 378 голів корів (34%) менше, ніж на 01.01.2015. Відповідно знизився валовий надій до 4625 тонн (-1231 тонн або 79 % до попереднього періоду), виробництво м'яса ВРХ склало 573,1 тонни або 87,5 % до рівня 2014 року. Середньорічне виробництво молока на корову склало 5033 кг, що на 257 кг більше 2014 року. Гірше ситуація з тваринництвом в особистих підсобних господарствах населення. За даними ветеринарної служби знизилося поголів'я ВРХ і корів в порівнянні з початком року практично на половину. Так якщо на 01.01.2015 в господарствах населення налічувалося 2 925 голів ВРХ і 1620 корів, то на 01.01.2016 поголівя склало відповідно 1620 голів ВРХ і 971 голова корів. Це насамперед пов'язано в першу чергу з відсутністю державної підтримки галузі, відсутністю прогнозованої цінової політики на ринку молока, а також із захопленням ринку молока (по населенню) на території району одним монополістом, який не йде на контакт. На сьогоднішній день не повністю вирішена проблема заборгованості перед населенням за здане на переробку молоко.

За нашими підрахунками в зв'язку з даною ситуацією в галузі виробництва валової продукції за підсумками року складе 89,7% до попереднього року, тобто 315 млн. грн. (2014 рік - 351 млн. грн).

У той же час необхідно відзначити і позитивні моменти. Так за 11 місяців п. р. середня заробітна плата в АПК району зросла на 27% і склала 3599 грн, заборгованість відсутня. Орендна плата, а це 76 млн. грн (12968 договорів оренди), виплачена практично повністю. На сьогодні 5 сільгосппідприємств вже виплатили 6% орендної плати (близько 9 тис грн за пай), середній відсоток по району склав 4,13 %.

Аграрії напередодні посівної.

 

В розпалі посівна кампанія. Більшість агроформувань району почали посів озимих, деякі ще не визначились. А там не за горами – збір просапних культур. Уже зараз сільгоспформування проводять комплекс робіт з підготовки площ під сівбу, задіюють на виконання цього завдання необхідний людський та технічний ресурси. Готують до проведення посівної кампанії необхідний запас паливо-мастильних матеріалів, міндобрива, насінневий матеріал. Разом з тим керівники сільгоспформувань не приді­ляють належної уваги створенню здорових і безпечних умов праці, своєчасно не виконують заходи що­до попередження виробничого трав­матизму, що може призвести до покалічення та загибелі людей.

Законом України «Про охорону праці» передбачено, що роботодавець зобовязаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі безпечні умови праці у відповідності до вимог нормативно-правових актів з охорони праці. За невиконання або неналежне виконання цих вимог роботодавець несе беспосередню відповідальність згідно діючого законодавства. Тож організація безпечних методів роботи та постійний і дієвий контроль за їх додержанням – невід`ємна частина роботи кожного керівника.

Працівники, допущені до роботи, повинні у встановленому порядку пройти медичний огляд, інструктажі, навчання та перевірку знань з питань охорони праці, у повному обсязі, згідно визначених норм, забезпечені спецодягом та засобами індивідуального захисту. Механізовані роботи з обробітку грунту та посіву зернових під час виконання технологічних операцій повинні відповідати технологічним картам та експлуатаційній документації, щоб не допускати їх зіткнення та наїздів на працівників і відпочиваючих.

Під час проведення сівби необхідно додержуватися унеможливлення прямого контакту пацівників із протруєним насінням під час завантаження у транспортні засоби, доставки на поле, завантаження сівалок і саджалок. Посівні агрегатати повинні бути обладнані візуальною та звуковою сигналізацією, які б забезпечували узгоджені та безпечні дії спільно працюючих агрегатів та машин.

Вся задіяна до посівної кампанії техніка повинна бути в справному стані. Посівні машини повинні бути забезпечені підніжною дошкою та поручнями встановленого зразка, захисними огородженнями рухомих деталей приводних передач, мати надійне з`єднання насіннєпроводів з коробками висівних апаратів, надійне кріплення маркерів у транспортному положенні. Міняти, очищати та регулювати робочі органи машин і знарядь, які перебувають у піднятому стані, дозволено після вжиття заходів, що запобігають їх самовільному опусканню.

Це далеко не весь перелік заходів, яких треба дотримуватися під час посіву озимих. Керівникам підприємств та структурних підрозділів слід пам’ятати, що від їх принципової позиції в галузі охорони праці буде залежати життя та здоров’я їхніх підлеглих.

 

10.09.2015

 

Страховий експерт з охорони праці відділення виконавчої дирекції

Фонду СНВ у Старобільському районі                                                                                            Е.М. Нікольчук

 

 

 

 

 

|| Наступна сторінка
Сторінки: 1 2
Троїцька районна державна адміністрація
92100, Луганська область, смт. Троїцьке, пр. Перемоги, 60
Тел. (код 06456): 2-12-41. Факс: 2-15-51, 2-12-85
Веб-сайт: http://tr.loga.gov.ua
E-mail: trda@tr.lg.ukrtel.net
У разі використання матеріалів сайту посилання на old.tr.loga.gov.ua є обов'язковим.
Відповідальний за розміщення інформації: Троїцька РДА